Kıymalı Yumurtanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kıymalı Yumurtanın Yanında Ne Gider

0

Kıymalı Yumurtanın Yanında Ne Gider ?

Günümüzde özellikle sabah kahvaltılarında en çok tercih edilen yiyeceklerden birisi de yumurta olmaktadır. Fakat sabah kahvaltılarının yanı sıra öğle arasında veya atıştırmalık olarak da yumurta yenmektedir. Yumurta sade yenmek yerine kıymalı olarak yapıldığı zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkmaktadır. Kıymalı olarak yaptığınız zaman besin değerini yükseltmiş oluyorsunuz ve yanına bir de başka yemekler tercih ederseniz o zaman hem sofranız renklenir hem de doyurucu olur. Kıymalı yumurta yapmak için ise kişi sayısına göre ayarlama yapmanız gerekiyor. İlk olarak tavaya margarin atın ve daha sonra kıymayı atıp pembeleşince 2-3 yumurta kırın. İsteyenler baharat eklemesi yapabilir. Daha sonra belli bir müddet karıştırıp ocağa kapatıp sofranızı hazırlayıp yiyebilirsiniz.

Kıymalı Yumurtanın Yanında Ne yapsam

ÇOBAN SALATASI

Kıymalı yumurta tek başına da yenen aperatif yemeklerden birisidir. Fakat sade yemek yerine yanına çoban salatası yapabilirsiniz. Çoban salatasını yapacağınız zaman da limon ve zeytinyağını unutmayın.

NANELİ AYRAN

Naneli ayran çoğu yemeğin yanına tercih edilen içeceklerden birisidir. Yumurtanız ister kıymalı isterse de kıymasız olsun naneli ayran çok güzel gider. Kıymalı yumurtanızı naneli ayran ile güçlendirebilirsiniz.

DOMATES ÇORBASI

Kıymalı yumurta ile ben doymam diyorsanız o zaman yanına sulu yemek olarak domates çorbasını tercih edebiliriniz. Çorbanıza ekstra olarak kaşar rendelerseniz daha lezzetli yapabilirsiniz.

Kıymalı Yumurtanın Yanında Ne Gider

PATATES KIZARTMASI

Patates kızartması genel olarak birçok yemeğin yanına tercih edilir ve kıymalı yumurtanın yanına da yaparsanız bence atıştırmalık bir sofra yapmış olursunuz. Bunların yanına bir de ketçap , mayonez ve barbekü gibi soslar da kullanabilirsiniz.

SARIMSAKLI YOĞURTLU MAKARNA

Makarnanın yapımı çok basit olduğundan dolayı kıymalı yumurtanın yanına sarımsaklı yoğurtlu makarna tercih edebilirsiniz. Sarımsak olduğundan dolayı çoğumuz tercih etmesek de aslında tam bir sağlık deposu olduğundan makarnanızı sarımsaklı yapabilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir