Fırında Balık Yanında Ne Yenir
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fırında Balık Yanında Ne Yenir

0

Fırında balık yanında ne yenir ? Balık tüketimi günümüzde en önemli besinlerden birisidir ve özellikle haftada bir kere de olsa balık tüketimi kesinlikle olması gerekiyor. Balık tüketimi yapacağımız zaman balığın taze olması da bu durumda çok önemlidir. Çünkü taze balık tüketirseniz hem sağlık açısından daha iyi olacak hem de daha kısa sürede pişip daha lezzetli olacaktır. Günümüzde ise balıkla en çok fırında , kızartma ve buğulama şeklinde pişiriliyor. Kışın ise tüketilen balık insan vücudu için en önemli besin oluyor. Peki sizler bu akşama fırında balık yapacaksanız ve bunun yanına ne yapacağınızı bilmiyorsanız o zaman yazımızı okumaya deva edin.

Fırında Balık Yanında Ne Yenir

ÇORBA

Fırında yapmış olduğunuz balığınızı tüketmeden önce midemizi rahatlatmak adına başlangıç olarak ezgogelin , mercimek veya domates çorbasını yapabilirsiniz. Çorbadan sonra balığınızı rahatça tüketebilirsiniz.

SALATA

Balık demek salata demektir. Bir balık yapıldığı zaman yanına kesinlikle her çeşit salata yapılması gerekiyor. Bu salatalar ise mevsim salatası , roka salatası ya da patlıcan salatası gibi çeşitleri yapabilirsiniz.

MISIRLI PİLAV VEYA SADE PİLAV

Fırında yapmış olduğunuz balığınızın yanına ister mısırlı isterseniz de sade pilav yaparak daha güzel hale getirebilirsiniz. Hem besleyici hem de doyurucu olduğundan dolayı pilav iyi seçim olacaktır.

PATATES

Fırında balık yanına patates kızartması yaparak menünüzü daha farklı hale getirebilirsiniz. Hatta isteyenler fırının içerisinde patatesleri de ekleyerek ve içerisine kekik , soğan , domates koyu balıkla beraber pişirebilir.

PİYAZ

Balığın yanına gidebilecek en güzel salata türlerinden birisi de piyazdır. Sizler de yapmış olduğunuz fırında balığın yanına harika piyaz yapabilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir