Kuskus Pilavının Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kuskus Pilavının Yanına Ne Yapılır

0

Kuskus Pilavının Yanına Ne Yapılır ?

Günümüzde en çok tercih edilen lezzetlerden birisi de domatesli veya tel şehriyeli olarak yapılan kuskus pilav olmaktadır. Kuskus pilav özellikle tavuk ile birleştiği zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkmaktadır. En çok merak edilen sorular arasında kuskus pilavının yanına ne yemek yapsam ? sorusu oluyor. Aslında bakarsanız hanımlar kuskus pilavının yanına her çeşit yemek yapılmaktadır. Kuskus pilavı bunların yanı sıra hem doyurucu özelliği bulunuyor hem de protein bakımından çok zengin yemek çeşitlerinden birisidir. O zaman akşam yemeği için yapmış olduğunuz kuskus pilavının yanına bakalım başka neler yapılabilir ?

Kuskus Pilavının Yanına Ne Yapılır

KEMALPAŞA KÖFTE

Yapmış olduğunuz kuskus pilavının yanına yapabileceğiniz lezzetlerden birisi de kemalpaşa köftesi olmaktadır. Doyurucu özelliği de bulunduğundan dolayı pilavın yanına çok yakışacaktır.

KURU FASULYE

İster bulgur ister pirinç pilavı isterseniz de kuskus pilavı yapın yanına gidebilecek en ideal yemekler arasında kuru fasulye yer almaktadır. Özellikle kuru fasulye domatesli ve salçalı olarak yapıldığı zaman ortaya harika lezzet çıkıyor.

Kuskus Pilavının Yanına Ne gider

ETLİ NOHUT

Kuru fasulye yemeğini tercih etmek istemeyen hanımlarımız varsa o zaman buna alternatif olarak etli olarak nohut yaparak kuskus pilavınızın yanına servis edebilirsiniz. Nohut etle buluşunca tadı da çok güzel olmaktadır.

TAVUK VEYA ET SOTE

İster tavuk isterseniz de etten yapacağınız sote ile kuskus pilavı çok iyi gider. Akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa ve onları güzel bir şekilde ağırlamak istiyorsanız o zaman tavuk ya da et sote tercih edebilirsiniz. İsteğe göre acılı da yapabilirsiniz.

YOĞURT VEYA AYRAN

Yoğurt ile ayran genel olarak birçok yemeğin yanına tercih edilmektedir. Kuskus pilavı ve yanına da yapacağınız sulu bir yemeği tamamlamak için bol köpüklü Ayran ya da yoğurt tercih edebilirsiniz

YOĞURTLU KARIŞIK KIZARTMA

Kuskus pilavının yanına farklı tarzlarda atıştırmalık yemek arıyorsanız o zaman patates , kabak , patlıcan ve biberden oluşan yoğurtlu karışık kızartma yapabilirsiniz. Aynı zaman da üzerleri için domatesli sos da yaparsanız harika lezzet ortaya çıkarmış olursunuz.

IZGARA KÖFTE

Izgara köfte özellikle çocuklar tarafından çok sevilen lezzetlerden birisidir. Bu yüzden kuskus pilavının yanına da yakışacak lezzetlerden birisidir. Bence denemek isteyenler ızgara köfteyi deneyebilir.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir