Kadınların Yeri

Fırında Palamut Yanında Ne Yenir

Fırında Palamut Yanında Ne Yenir

Fırında palamut yanında ne yenir ? Balık çeşitleri arasında günümüzde en çok sevilen ve kolay pişirileni palamuttur. Palamut fırında pişirildiği gibi aynı şekilde tavada da pişirilmektedir. Fakat palamut balığı fırında daha iyi pişer ve güzel görünüme sahip olur. Palamutunuzu fırına atacağınız zaman tepsinin içerisine limonu ve soğanları da üzerine dizerek harika bir görüntü ortaya çıkartabilirsiniz. Bu akşama özel olarak fırında palamut yapacaksanız o zaman yanına aşağıda bulunan yemeklerden birini yapabilirsiniz.

Fırında Palamut Yanında Ne Yenir

BALIK ÇORBASI

Fırında yapmış olduğunuz palamutun yanına başlangıç olarak istediğiniz balık cinsinden seçerek balık çorbası yapabilirsiniz. Fakat sizlere önerimiz mezgit çorbasıdır ve fırında palamutun yanına çok iyi gider.

PİYAZ

Hem kuru fasulyenin hem de soğan ve limonun birleşmesi ile ortaya çıkan en güzel ve en basit mezelerden biri olan piyaz da fırında palamutun yanına çok iyi gidecektir. Hatta isteyenler turşu ve közlenmiş biber yaparak da menüyü daha sağlam hale getirebilir.

SALATA

Ben şahsen salatasız bir balık menüsü imkansızdır diyorum. Çünkü balık yapıldığı zaman yanına kesinlikle salata olması gerekiyor. Sizde bol zeytinyağlı ve bol limonlu farklı tarzlarda salata yaparak balığınızı zenginleştirebilirsiniz.

FIRINDA PATATES

Fırında palamutun yanına ana yemek yapmak istiyorsanız o zaman aynı şekilde fırında patates çok güzel ana yemek olur. Akşama özel misafirleriniz varsa da onlar için böyle menü hazırlayabilirsiniz.

SEBZE IZGARA

Hem mantar hem brokoli hem de kırmızı biberleri fırında pişirip balığınızın yanına servis edebilirsiniz.

BULGUR PİLAVI

Akşama özel olarak zengin bir menü oluşturmak istiyorsanız o zaman fırında palamut balığın yanına bulgur pilavı çok iyi gidecektir. Hatta isteyenler bulgur pilavını sade yapmak yerine sebzeli olarak da yapabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ