Fırında Köfte Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fırında Köfte Yanına Ne Gider

0

Fırında köfte yanında ne gider ? Günümüzde en sık özellikle akşam yemeklerinde misafir geldiği zaman yapılan yemeği fırında köftenin yanında ne yapılır en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Fırında köftenin yapımı sandığınız kadar zor değil biraz uğraştırıyor ama aşırı derece de bir zorluğu yok. Özellikle eğer köfte harcını düzgün ayarlarsanız o zaman tadı daha lezzetli olacaktır. Aynı zaman da yanına eğer güzel ana yemekler yaparsanız menünüzü daha zengin yapmış olursunuz.

Fırında Köfte Yanına Ne Gider

PATATES ÇORBASI

Bir ana yemeğin yanına mutlaka başlangıç olarak kesinlikle çorba yapılması gerekiyor. Çorba olarak da hafif ve aynı zaman da lezzetli olan patates çorbası çok iyi seçim olacaktır.

PİYAZ

Köftenizin yanına çok güzel salata türlerinden birisi olan piyazı tercih edebilirsiniz. Yapımı da çok basit olduğundan dolayı fırında köftenin yanına çok yakışacaktır. Kuru fasulyeleri haşlayın ve daha sonra içine soğanları , maydanozları , pul biberi ve aynı zaman da zeytinyağını ekleyerek harika lezzet oluşturun.

PATATES PÜRESİ

Fırında yapmış olduğunuz köftenin yanına yapımı basit ve lezzetli olan patates püresini tercih edebilirsiniz. Köftelerle beraber tabağa koyduğunuz zaman çok güzel servis edebilirsiniz.

SALATA

Ana yemek yapıldığı zaman bunların tamamlamak için kesinlikle salata yapılması gerekiyor. Fırında patatesinizin yanına karışık salata veya çoban salatası yapabilirsiniz.

PİLAV

Her yemeğe uyum sağlayan ve özellikle et yemeklerinin yanına çok tercih edilen pilav da fırında patatesin yanına çok yakışacaktır. Önce çorbanızı için ve daha sonra ana yemek olarak pilav ile fırında patates en son olarak da güzel tatlı yaparak menünüzü sağlam yapın.

TURŞU

Köfte menüleri olduğu zaman akla gelen ilk yiyecek turşular oluyor. İster acı olsun ister acısız turşuyu da yapmış olduğunuz yemeğin yanına servis edebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir