Kuru Köftenin Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kuru Köftenin Yanına Ne Gider

0

Kuru Köftenin Yanına Ne Gider ?

Hem çocuklar hem de yetişkin olan insanlar tarafından en çok sevilen et yemeklerinden birisi de kuru köftedir. Yapılışı da çok kolay olduğundan dolayı ev hanımları hemen yapıyorlar. Aynı zaman da kuru köfte yapıldığı zaman bir de üzerine salça sosları veya yoğurt dökülürse o zaman ortaya harika lezzet de çıkmış oluyor. Şimdi kuru köfte biliyorsunuz ki tek başına sade olarak yenmez yanına mutlaka güzel bir şeyler yapmamız gerekiyor. Hatta ev hanımları tarafından bu soru çok da merak edilmektedir. Bizde bu konu üzerinde araştırmalar yaptık ve kuru köftenin yanına gidebilecek en ideal yemekleri seçerek sayfamıza ekledik.

Kuru Köftenin Yanına Ne yapsam

MEVSİM SALATALARI

Kuru köfte yaptığınız zaman yanına sunum olarak tercih edebileceğiniz salata türlerinden birisi de mevsim salatalarıdır. Çeşitli sebzelerle zenginleştirmiş olduğunuz ve üzerine hem limon hem de zeytinyağı ilave ederek yaptığınız mevsim salatası kuru köftenin yanına çok yakışacaktır.

PATATES KIZARTMASI

Patates kızartması çocuklar tarafından en çok sevilen aperatif yiyeceklerden birisidir. Fakat patates kızartması kuru köfte ile çok uyumlu olduğundan akşam menüsü olarak bu ikisini kullanabilirsiniz. Ayrıca sunum yaparken de çeşitli soslar kullanmayı da unutmayın.

Kuru Köftenin Yanına Ne Gider

MAKARNA

Yapımı da çok basit olan makarna günümüzde özellikle öğrenciler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Kuru köfteye ise yakışacak yemeklerden birisi de makarna olmaktadır. Makarna çeşitlerinden birisin seçerek köftenizin yanına servis edebilirsiniz.

PİYAZ

Kuru köftenin yanına meze türlerinden bir şeyler arıyorsanız o zaman piyazı yapabilirsiniz. Üstelik sağlık açısından da piyaz çok yararlı olduğundan bence yapılması gerek mezelerden birisidir.

PİLAV

İster bulgur ister kuskustan isterseniz de pirinçten harika pilav yapabilirsiniz. Doyurucu özelliği de bulunduğundan kuru köftenin yanına çok yakışacaktır.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir