Paça Çorbasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Paça Çorbasının Yanına Ne Gider

0

Paça Çorbasının Yanına Ne Gider ?

Türk kültüründe çok ayrı bir yere sahip olan ve aynı zaman da protein bakımından da çok zengin olan çorba çeşidi paça çorbasının yanına ne gider ? bugün bunu inceleyeceğiz. Paça çorbası günümüzde sabah olsun akşam olsun veya gece hiç fark etmez her saate tüketilen çorbalardan birisidir. Özellikle evde yapıldığı zaman gerçekten harika lezzetler ortaya çıkıyor. Fakat evde yapılmasa bile dışarıda 24 saat açık olan çorbacılarda bularak içebilirsiniz. Çok sevilen paça çorbası özellikle kemiklere çok iyi gelir , kan yapar , sizi her türlü hastalıklardan korur ve aynı zaman da besleyici özelliği vardır. O zaman yanına ek yemek olarak bakalım neler yapılabilir.

Paça Çorbasının Yanına Ne Gider

ARPA ŞEHRİYE PİLAV

Paça çorbası en ağır çorbalardan birisidir ve bu yüzden yanına yemek yapılacağı zaman hafif yemek olarak arpa şehriyeli olarak yapılan pirinç pilavını tercih edebilirsiniz.

KARIŞIK SALATA

Paça çorbası hiçbir zaman salatasız olarak tüketilmez yanına mutlaka salata çeşitlerinden birisi yapılması gerekiyor. Salata olarak ise tercihiniz karışık salatadan yana olabilir. Bir de zeytinyağı , bol limon ve nar ekşisi ekleyerek salatanızı harika yapabilirsiniz.

Paça Çorbasının Yanına Ne yapsam

ZEYTİNYAĞLI YEMEKLER

Biliyorsunuz ki paça çorbası bir başlangıç yemeğidir ve bu yüzden yanına ana yemek yapılması gerekiyor. Sizler ana yemek olarak zeytinyağlı yapılan yemeklerden birisini seçebilirsiniz. Bunlar barbunya , fasulye veya bamya yemekleri olabilir.

KEBAP ÇEŞİTLERİ

Et yemeyi eğer çok seviyorsanız o zaman paça çorbası ile kebap çeşitlerinden birisini yaparak harika ziyafet çekebilirsiniz. Adana kebap , islim kebabı , manisa kebabı veya beyti kebabı bunlardan birisini yapabilirsiniz.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir