Pirinç Çorbası Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Pirinç Çorbası Yanına Ne Gider

0

Günümüzde en sık tercih edilen ve başlangıç yemeği olarak yapılan pirinç çorbasının yanına ne gider ev hanımlarımız tarafından çok merak edilir oldu. Hem yoğurtla hem de pirinç ile yapılan aynı zaman da isteğe göre de sebzeli veya kıymalı olarak yapılan pirinç çorbasının yanına birden fazla ana yemek yapılabilir. Bizde yapılabilecek ana yemekleri , hamur işlerini sizlerle paylaştık. Bakalım pirinç çorbasının yanına yapılacak en uygun yemekler neler ?

Pirinç Çorbası Yanına Ne Gider

ÇİĞ KÖFTE

İster akşam ister öğlen isterseniz de ara sıcaklarda yapmış olduğunuz pirinç çorbasının yanına çiğ köfte yapıp ikram edebilirsiniz. Fakat ilk önce misafirlerinize başlangıç olarak pirinç çorbasını servis edin arkasından çiğ köfteyi.

SİGARA BÖREĞİ

Biraz hamur işiyle ilgili bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman çorba olarak pirinç çorbası ve hamur işi olarak da hazır yufkadan yapabileceğiniz peynirli veya patatesli sigara böreğini tercih edebilirsiniz. Ara sıcak olarak da tercih edebileceğiniz sigara böreğini misafirleriniz varsa onlara ikram edebilirsiniz.

ŞAKŞUKA


Hem salata hem patlıcan hem de mezelerin karışımı ile ortaya çıkarılan şakşuka mezesini yapmış olduğunuz pirinç çorbasının yanına tercih edebilirsiniz. Ara sıcağın arkasından gelecek olan pirinç pilavıyla beraber mideniz resmen bayram edecektir.

TAVUK KAPAMA

Akşam yemeğine misafirleriniz varsa ve yapacağınız yemek özel olacaksa o zaman çorba olarak pirinç çorbasını tercih ettiyseniz ana yemek olarak da tavuk kapama çok iyi bir seçenek olacaktır bence.

İRMİK HELVASI

Akşam yemeğinden hemen sonra tatlı ile çay içilir ve tatlı olarak irmik helvası çok iyi bir seçim olacaktır. Hem yapımı da çok basit olduğundan dolayı tercih edebilirsiniz.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir