Demlikte Kalan Çayla Neler Yapılabilir ? Nasıl Değerlendirilir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Demlikte Kalan Çayla Neler Yapılabilir ? Nasıl Değerlendirilir ?

0

Demlikte Kalan Çayla Neler Yapılabilir ?

Birçok insan demlikte kalan çayları değerlendirmek yerine çöpe atarlar ve aslında böyle bir şey yapmak yerine çok güzel bir şeyler de değerlendirebilirsiniz. Her akşam işten eve geldiğimiz zamanlar da yemekten sonra mutlaka çay keyfi yaparız ve çay bittiği zaman da demliğimizi genel olarak çöpe atarız.

Demlikte Kalan Çayla Neler Yapılabilir

Demlikte kalan çayınızı çöpe atmak yerine onu değerlendirmeye ne dersiniz ? Biz bu konu hakkında netten araştırma yaptık ve demlikte kalan çayları değerlendirme yöntemlerini bulup sizlerle paylaştık. İlk olarak kendimizden başlayalım isterseniz. Eğer saçlarınız çok matta o zaman hiç üzülmeyin çünkü demlik çaydan faydalanarak saçlarınız hem göz alıcı hem de ışıltılı olacak. Bunu yapmak için ise ilk olarak saçımızı şampuanlayalım ve daha sonra çay demi ile durulayalım ve 5 dakika boyunca o şekilde bekleyelim. 5 dakika geçtikten sonra saçımızı ılık su ile yıkayabiliriz.

Demli çayı değerlendirmenin diğer yolu da pamuk yardımı ile cildimize sürebiliriz. Bu şekilde yaparsanız cilt lekelerinden kurtulursunuz ve cildiniz eskisine göre daha yumuşacık olur.

Çay demliği aynı zaman da ayak kokusuna da çok iyi gelmektedir. Yani sizler çaydanlıkta kalan soğuk demliği bir leğene boşaltın ve daha sonra 15 dakika kadar ayağınızı içine sokarak bekletin. Bu şekilde ayak kokusundan kolayca kurtulmuş olacaksınız. İşte gördüğünüz gibi demlikte kalan çayı çöpe atmak yerine böyle şeyler de kullanırsanız sizin için daha faydalı olacağından emin olabilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir