Kalan Tavuk Nasıl Isıtılır ? Evde
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Kalan Tavuk Nasıl Isıtılır ? Evde

0

Hem pişirilen hem de kızartmış olduğunuz tavukları arkadaşlar tekrardan ısıtıp tüketmeniz mümkün bir durumdur. Birçok kişi durum burada et olmasından dolayı çabuk bakteri biriktiren bir gıda olduğundan insanlar tüketecek kadarını yapıyor veya kalan tavukları atıyor. Pişmeyen bir tavuk uzun vadede saklanmaz ama pişirmiş olduğunuz tavuğu eğer doğru yöntemler uygularsanız uzun süre saklayabilir ve tekrardan tüketebilirsiniz.

Kalan Tavuk Nasıl Isıtılır

Kalan Tavuk Nasıl Isıtılır?

1-)Tavada Isıtabilirsiniz

Fazladan kalan tavuğunuz varsa ve doğru bir şekilde saklama yaptıysanız o zaman rahat bir şekilde tekrardan tüketmeniz mümkündür. Eğer kızartmış olduğunuz veya ızgara da yaptığınız tavuk varsa bunu ısıtacaksanız o zaman yağsız bir tava kullanarak tekrardan ısıtarak sıcak bir şekilde tüketebilirsiniz.

2-)Fırında Isıtabilirsiniz

Kızarttığınız veya ızgarada yaptığınız tavuğu dilerseniz fırını kullanarak da ısıtma yapabilirsiniz. İlk olarak tavuğunuzun kokusuna ve görüntüsüne bakın. Herhangi bir şekilde problem yoksa o zaman 10 dakika kadar 180 derecelik ısıda fırında ısıtabilirsiniz.

3-)Buhar Yöntemiyle Isıtabilirsiniz

Tavuğu ısıtmak için kullanacağımız en son yöntemlerden birisi de buhar yöntemi olacaktır. Kızarttığınız , ızgarada yaptığınız veya haşlanmış tavuktan bahsedeceğiz. Elinizde haşlama yaptığınız tavuk varsa o zaman ilk önce derilerini güzelce ayırın ve kemikleri varsa kemiklerini de ayırabilirsiniz. Daha sonra hava almayacak bir şekilde buzdolabında bunu saklamanız gerekiyor. Eğer açık alanda kalırsa o tavuğu kesinlikle tüketmeyin.

Donmuş olan tavuğu tencere içerisine koyun ve içini su ile doldurup arkasından büyük tencereye koyun. Bu şekilde ocağa koyup su kaynadığı zaman sudan çıkacak olan buhar üst tencereye ideal ısıyı verecektir ve bu şekilde tavuk buzlu halden sağlıklı olarak eriyecektir.

Tavuk belli bir ısıya gelesiye kadar buhar yöntemini uygulayın. Dondurucudan çıkardığınız ve sonra da çözdürdüğünüz yiyecekleri kesinlikle ikinci kez derin dondurucuya atmayınız. Bu şekilde yaparsanız bakteri oluşumu olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir