Kaloriferin İyi Isıtması İçin Neler Yapılabilir ?
 1. Anasayfa
 2. Pratik Bilgiler

Kaloriferin İyi Isıtması İçin Neler Yapılabilir ?

0

Kaloriferin İyi Isıtması İçin Neler Yapılabilir ?

Günümüzde biliyorsunuz ki artık sobalar veya klimalar yerine ısıtıcı olarak kaloriferler kullanılmaya başlandı. Hayatımıza bu ısıtıcı girdiğinden bu yana insanlar daha rahat etmeye başladı fakat kombilerde veya peteklerde oluşabilecek sorun bizim sağlığımızı ister istemez tetikler ve iyi ısıtmaz. Bu yüzden düzenli olarak hem kombi hem de petek bakımını profesyonel olarak birisine kesinlikle yaptırmamız gerekiyor. Aynı zaman da kalorifer petekleri iyi çalışırsa enerji tasarrufu da etmiş olursunuz ki buda sizin açınızdan artı diyebiliriz.

Kaloriferin İyi Isıtması İçin Neler Yapılabilir

Kış mevsimi geldiği zaman özellikle kışın en ağır geçtiği bölgeler de kalorifer daha çok tercih edilmektedir. Çok fazla enerji tüketildiği taktir de ise gelen faturalar da çok yüksek olur. Biliyorsunuz ki son zamanlar da doğal gaza tekrardan zam geldi ve bu yüzden ısınma maliyeti de bu açıdan artmış oldu. Soğuk havalarla karşılaştığımız zaman doğal gazının ısısını kesmek yerine düşük derece yapıp o şekilde kullanmayı düşünüyoruz. Bizde bunun için gerekli olabilecek püf noktaları sizlerle paylaşacağız.

Kış mevsiminde doğal gaza gelen faturalar birçok insanın bütçesine olumsuz yönde yansımaktadır. Aileler de böyle durumla karşılaşmamak için doğal gazın ısısını düşürüyor ve böyle olunca da hastalığa davetiye çıkarmış oluyorlar. Bunu yaşamak istemiyorsanız o zaman düşük enerji verimli kullanmak daha mantıklı seçenektir. Doğalgazdan tasarruf etmek istiyorsanız ilk olarak bir tesisat ve uygun kullanımı yapmanız gerekiyor.

Enerji Tasarrufu İçin Yapılabilecekler Nelerdir?

 • Peteklerinizin verimli olarak çalışmasını istiyorsanız o zaman petek borularının ek yerleri vardır oraları çıkartıp güzelce temizleyin. Fakat peteklerin içerisin de sıcak su hava kalmış olabilir bu yüzden temizlerken dikkat ediniz.
 • Bu işlemi yaptınız fakat hala verimli değilse o zaman peteklerin içerisin de kimyasal maddeler olabilir. Bu durum da ise petekleri temizlemeyin ve mutlaka profesyonel birisinden yardım alınız.
 • Kaloriferler de reglaj ayarı bulunmaktadır ve bu oldukça önemlidir. Düzenli olarak reglaj ayarını kontrol etmeniz gerekiyor ve eğer herhangi bir şekilde sorun varsa düzeltiniz.
 • Peteklerinizin üstünü kesinlikle kapatmayınız ve önü de açık olsun. Birçok insan peteğin önüne mobilya koyar bu yanlıştır aslında.
 • Hem kombi hem de petek bakımını her yıl düzenli olarak yaptırmanız gerekiyor.
 • Kaloriferler de bulunan hem sıcak su hem de soğuk su bağlantılarını mutlaka kontrol edin ve eğer bağlantı kısımlarında gevşeme varsa bunu düzeltin.
 • Evde eğer yaşlı veya bebek yoksa o zaman dışarı çıkacağınız zaman doğalgazı kapatabilirsiniz ve eve geldiğiniz de açabilirsiniz.
kaloriferin iyi ısıtması

Kombide Ne Gibi Problemler Olabilir?

 • Tesisatla ilgili diğer problemler de olabilir.
 • Devir pompasının ayarı bozulabilir.
 • Kombinin giriş çıkış filtresinde problem oluşabilir.
 • Kombi suyunun basınç ayarı bozulabilir.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir