Kadınların Yeri

İrmik Unu Nasıl Kullanılır ? ( Evde )

İrmik Unu Nasıl Kullanılır ? ( Evde )

İrmik ununu genel olarak en çok kullanmış olduğumuz yerler hem hamur işleri hem de tatlılar olmaktadır. Tabi bunların dışında birden farklı alanlarda da kullanılmaktadır. Bu yazımız da ise irmik ununun kullanım alanları ve nasıl kullanılır ? bunları inceleyeceğiz.

İrmik Unu Nasıl Kullanılır

İrmik Unu Nasıl Kullanılır?

Birçok kişi irmik ununun asıl amacını tam olarak bilmemektedir ama aslında bakarsanız her alanda kullanılmaktadır. Özellikle irmik unu yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi hem hamur işlerinde hem de tatlılar da daha çok tercih edilmektedir. Bunun dışında kullanılan alanlar içerisin de makarna da yer almaktadır.

İrmik Unu Nerelerde Kullanılır?

  • İrmik unu hamur işi , tatlılar dışında ekmek yapımında da tercih edilmektedir. Yani bir ekmek irmik unu ile yapıldığı zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor ve ekmek eskisine göre daha yumuşak oluyor.
  • İrmik ununu çorba yapımında da tercih edebilirsiniz. Sağlık açısından yararlı olan irmik ununu hasta çorbasında kullanarak çorbanızı daha faydalı hale getirebilirsiniz.
  • En son olarak kullanılan alanlardan birisi de pizza yapımı oluyor. Yapacağınız pizza irmik unu sayesinde hem hafif hem de gevrek gibi oluyor.

İrmik Ununun Bozulduğunu Nasıl Anlarız?

İrmik unu uzun bir süre boyunca hava ile temas ederse hemen bozulur ve sizde böyle olduğunu düşünüyorsanız tüketmemeniz gerekmektedir. Çünkü bir un hava ile temas ederse hemen bozulmaya başlar.

İrmik ununun görüntüsün de böceklenmeler veya rengine baktığınız zaman koyulaşma varsa o zaman tüketmemelisiniz.

En son olarak irmik ununun bozulduğunu anlamanın etkili yollarından birisi de kokusudur. Kokladığınız zaman sizi rahatsız edici bir koku olursa kesinlikle tüketmeyiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ