Camların Parlaması Ve Temizlenmesi İçin Püf Noktalar
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Camların Parlaması Ve Temizlenmesi İçin Püf Noktalar

0

Camların Parlaması İçin Püf Noktalar

Bayanlar cam temizliği yapacakları zaman diğer işlere göre daha çok zorlanırlar ve bu onlar için zahmetli iş oluyor. Özellikle çok fazla titiz insansanız o zaman cam temizliği yapacağınız zaman parlaklığına çok büyük dikkat edersiniz. Hem içten hem de dıştan parlak cam her zaman daha güzel görünmektedir. Şimdi sizlere vereceğimiz yöntemler sayesinde camlarınız hem parlak hem de eskisine göre daha temiz olacak.

Camların Parlaması İçin Püf Noktalar

Camların parlaması için yapılacak yöntemler ;

  • Cam temizliği yapacağınız zaman kesinlikle güneşin doğrudan gelmesine dikkat edin. Çünkü eğer güneş doğrudan camınıza doğru gelirse o zaman hem camlarınız parlak olmaz hem de net bir şekilde bir şey göremezsiniz.
  • Temizlik yapacağınız zaman kesinlikle eldiven kullanmaya özen gösterin. Birçok ev hanımı temizlik yapacağı zaman eldiven kullanmıyor. Eğer sizler de eldiven kullanmazsanız o zaman camlarda el izleriniz kalır ve bu yüzden camlarınız parlak olmaz lekeli olur. Bunun için her zaman eldiven kullanmaya özen gösterin.
  • Cam temizliği yapacağınız zaman camlarınızı çok parlak olmasını istiyorsanız en önemli etkenlerden birisi de kullanacağınız bezlerdir. Bez seçimi yaparken tiftik olanları ya da kağıt havluları kesinlikle tercih etmeyin. Bu tür bezler camlar da hem iz hem de leke yapar. Cam temizliğinde kullanılabilecek en ideal bez mikrofiber bezlerdir. Buna ek olarak gazete kağıtlarını ya da pazen bezleri de tercih edebilirsiniz.

Sizlere vermiş olduğumuz bu yöntemleri doğru bir şekilde uygularsanız hanımlar camlarınız eskisine göre daha parlak ve daha temiz olacağından emin olabilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir
Susam Nasıl Saklanır

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir