Çamaşır Makinesi Kireci Nasıl Önlenir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Çamaşır Makinesi Kireci Nasıl Önlenir ?

0

Kadınların en çok karşılaşmış olduğu ev işlerinde ki sorunlardan birisi de çamaşır makinesinin kireçlenme sorunu oluyor. Bu kireçlenme sorunundan kurtulmak istiyorsanız ilk olarak şunu belirtmek isteriz ki tedbir almanız gerekmektedir. Bu yazımız da ise sizlerle birkaç yöntem paylaşacağız.

Çamaşır Makinesi Kireci Nasıl Önlenir

Çamaşır yıkama hayatımızın bir parçasıdır ve bu yükü azaltmak , zamandan kazanmak için çamaşır makinelerine ihtiyaç duyarız. Fakat çamaşır makinesi bozulduğu zaman tamiri çok masraflıdır ki tamir olmuyorsa yenisini almak daha masraflı olabilmektedir. Bu yüzden bunları yaşamamak için çamaşır makinenize iyi bakmanız gerekmektedir.

Eğer çamaşır makinenize iyi bakmazsanız o zaman ilk olarak karşılaşacağınız sorunlar içerisin de kireçlenme vardır.

Çamaşır Makinesi Kireci Nasıl Önlenir?

Çamaşır makinenizde eğer kireçlenme görmek istemiyorsanız o zaman ilk olarak dikkat edeceğiniz nokta temizliktir. Makine su ile çalışır ve bu birçok insana şöyle gelmektedir kendi kendini temizliyor. Fakat aslında bakarsanız durum öyle değildir. Çamaşır makinesi asla kendi kendisini temizlemez bunu biz yapabiliriz.

1-)Çamaşır Makinenizi Islak Bırakmayın

Çamaşır makineleri evet sudan meydana gelir fakat bazı durumlarda kireçlenme ortaya çıkabilmektedir. Bunun için makinenizi kullandığınız zaman kapağını açık bırakırsanız daha iyi olur. Ama siz kapağını kapatırsanız o zaman içerisin de yer alan ısı ve havası ıslaklığın kurumasını zorlaştıracağından buda zamanla makinenin içerisin de yer alan parçaların bozulmasına neden olur.

2-)Çamaşır Deterjanı Kalıntılarını Temizleyin

Çamaşır deterjanı kalıntıları zamanla kirecin oluşmasına neden olur. Deterjan kullandığınız zaman makine içerisine bu parçalar yapışır ve düzenli olarak temizleme yapmazsanız o zaman kalıcı hale gelir , sonrasında kireçlenme meydana gelir. Daha sorasında ise parça değiştirmek zorunda kalabilir veya sıfır bir makine bile almak zorunda kalabilirsiniz.

Bu yüzden kullanacağınız deterjanlara her zaman dikkat ediniz ve düzenli olarak makinenizi temizleyiniz. Deterjan makineye zarar verdiği gibi aynı şekilde kıyafetlerinize de zarar vermektedir.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir