Hamburger Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Hamburger Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar

0

Hamburger biliyorsunuz ki günümüzde en popüler ve çok tercih edilen Fast Food yiyeceklerinden birisidir. Özellikle gençler tarafından çok sevilen Hamburger evlerde kolayca yapılabilmektedir. Fakat güzel ve aynı zaman da lezzetli bir hamburger yapmak istiyorsanız bazı şeylere de dikkat etmeniz gerekmektedir.

Hamburger yaparken dikkat etmeniz gereken püf noktalar

Dünya çapında her yer de açılan ve yediden yetmişe herkes tarafından sevilerek tüketilen hamburger son zamanlar da arka arkaya açılan pek çok gurme burgerciler sayesinde insanların da bakış açısı değişmiştir ve evlerde bile yapılmaya başlanmıştır.

evde hamburger nasıl yapılır

Sizler de evinizde lezzetli ve kolay hamburger yapmak istiyorsanız o zaman yazımızı okumaya devam edin….

EVDE HAMBURGER YAPARKEN BAZI PÜF NOKTALARI

  • Evde hamburger yapacaksanız arkadaşlar ilk olarak şunu kesinlikle bilmeniz gerekiyor bütün sır köftesinde olmaktadır. Yani sizler köfteyi ne kadar iyi yaparsanız o kadar güzel olacaktır. Köfteyi hazır almayın kıyma ile evde kendiniz yaparsanız emin olun çok lezzetli olacaktır.
  • Hazır olan hamburger köftesi yerine evde kendiniz kıymadan yaparsanız daha iyi olur.
  • Hamburger köftesi yapacağınız zaman ne çok yağlı ne de çok yağsız kıyma alın her zaman alacağınız kıyma %30 oranında yağlı olsun.
  • Köfte yaparken genel olarak sürekli olarak yapıla hatalar arasında içerisine koyulan yumurta ya da ekmek kırıntısı oluyor. Bunu yapmayın.
hamburger köftesi tavada nasıl pişirilir
  • Baharatı ne kadar az kullanırsanız lezzeti de o kadar olur. Bu yüzden gerektiği kadar baharat koyun.
  • Köfteye şekil vereceğiniz zaman biliyorsunuz ki çiğ iken normal boyutundan kızartınca küçülür. Bu yüzden ona göre yapın.
  • Hamburger köftesini ne olursa olsun üzerine bastırmayın. Eğer üstüne bastırırsanız malzemelerin suyu çıkacaktır.
  • Hamburger için nasıl et önemli ise aynı şekilde ekmekte büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden hamburger ekmeğinizin hem yumuşak hem de içi hamurlu olması gerek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir