Abiye Elbise Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
  1. Anasayfa
  2. Moda

Abiye Elbise Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

0

Hem düğünler de hem nişanlar da hem de mezuniyet gibi yerlere gidileceği zaman giyilen kıyafetlerden birisi de abiye elbise modelleri oluyor. Özellikle genç kızlar o zaman da çok güzel görünmek için en güzel abiye elbiseyi seçmek ister. Fakat çoğu insan nasıl bir abiye elbise seçeceğini tam olarak bilmiyor ve bu konu hakkında ise araştırmalar yapıyor. Bizler de bu yazımızda abiye elbise alırken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bildiklerimizi sizlerle paylaşacağız.

Abiye Elbise Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bütçenizi belirleyin

Şu zamanlar da biliyorsunuz ki her şey o kadar çok pahalandı ki aynı şekilde kıyafetler de bir o kadar pahalı olmaya başladı. Bu yüzden abiye kıyafet satın alacağınız zaman bütçenizi de ona göre ayarlarsanız daha rahat edersiniz. Abiyeler düşük fiyatlardan tutun , uçuk fiyatlara kadar birden fazla fiyatta kıyafetler bulunmaktadır. Abiye elbiseyi seçmenin yanı sıra hem ayakkabı hem de aksesuarlara da para harcayacağınızdan dolayı bütçenizi çok iyi ayarlamanız gerek.

Giyeceğiniz ortama göre seçim yapın

  • Abiye elbiseyi giyeceğiniz zaman o yerde bulunan insanların size hayranlıkla bakması çok önemlidir. Fakat o kadar fazla abartıya kaçmamanızda da yarar vardır. Çünkü çok fazla abartıya dekolteli gibi elbiselere kaçarsanız o zaman pek hoş karşılanmayabilirsiniz. Ama illa ben dekolteli elbise çok seviyorum diyorsanız o zaman en can alıcı dekolte bölgelerine sahip olan bacak ile sırt dekolteli abiyeleri tercih edebilirsiniz. Göğüs dekolteli abiyeleri seven kadınlarımız da var fakat fazla abartıya kaçıp göğüsleri şişme balon gibi dışarıya çıkartıp kötü görünüm ortaya çıkartabiliyorlar. Bu yüzden göğüs dekolteli abiye seçecekseniz ne çok fazla açık nede çok fazla kapalı seçmemeye çalışın.
  • Etkinlik nerede yapılacaksa ona göre bir abiye seçmek de son derece önemli olmaktadır. Örnek verecek olursak eğer açık alanda etkinlik varsa o zaman koyu renklerde olan abiyeleri seçmek ve ona göre kombinler yapmak süper olur. Ama kapalı alanlar da yapılacaksa o zaman açık tonları ve sade modelleri tercih ederseniz daha iyi olur.
  • En son olarak abiye elbise seçimi yapacağınız zaman dikkat edeceğiniz bir diğer konulardan birisi de ten renginiz ile kilonuz oluyor. Fazla kilolarınız varsa her zaman bel bölgenize inmeden genişleyen modelleri tercih ederseniz göbek kısmını gizlemiş olursunuz. Ten renginiz de kızlar beyaz ise o zaman çok açık renkler seçmemeye özen gösterin. Çünkü böyle bir seçim yaparsanız o zaman abiyenin için de kaybolabilirsiniz. Her zaman ten renginize zıt olan tonları seçin.

Denemekten çekinmeyin

Birçok insan internet ortamında alışveriş yapmaktadır ve bu yüzden internetten kısa yapacağınız araştırmalar sonucunda birden fazla abiye çeşidine ulaşabilirsiniz. Bu modeller içerisin de ise bana hiç yakışmaz veya olmaz dediğiniz model size çok yakışabilir. Çünkü bu tür kıyafetleri denemeden size nasıl yakışacağını da kestiremezsiniz. Bunun için bir mağazaya giderek değişik modelleri giyip sıra sıra denemek daha mantıklı olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ; Boyu Uzun Gösteren Renkler Hangileridir ?

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir