Stor Perdeler Çıkarılmadan Nasıl Temizlenir ? Evde En Kolay Stor Perde Temizlenin Püf Noktaları
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Stor Perdeler Çıkarılmadan Nasıl Temizlenir ? Evde En Kolay Stor Perde Temizlenin Püf Noktaları

0

Son zamanlar da evlerde genel olarak en çok tercih edilenler arasında stor perdeler yer almaktadır. Zaten stor perdeler ev içerisin de hem şık hem de gösterişli olduğundan dolayı birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Tabi bunun yanı sıra stor perdelerin temizlenmesi de bir hayli zor olabiliyor. Bunun sebebi de stor perdeler de bulunan mekanizmalar oluyor.

Stor perdeler çıkarılmadan nasıl temizlenir

Stor perdeler evleri çok zarif gösteren perde çeşitlerinden birisidir fakat güzel olmasının yanı sıra sırf mekanizmalarından dolayı temizlenmesi de bir o kadar zor olabiliyor. Ama merak etmeyin hanımlar şimdi sizlere vereceğimiz bazı püf noktalar sayesinde kirlenen stor perdelerinizi evinizde çok kolay bir şekilde temizleyebileceksiniz. İsterseniz fazla zaman kaybetmeden hemen bakalım.

İçindekiler

STOR PERDELER ÇIKARMADAN NASIL TEMİZLENİR?

  • Stor perdelerinizi hiçbir şekilde yerinden bile çıkarmadan temizlemek istiyorsanız bunun için leke çıkarıcı , arap sabunu , halı şampuanı ya da sabun rendesi gibi malzemelere ihtiyacımız olacaktır.
  • Temiz olan bir kovanın içerisin de Almış olduğunuz Arap sabununu koyun ve stor perdenizin ise her tarafını sabunlu su ile temizleyin. Yalnız perdenizi sabit yaparsanız temizlemeniz de o kadar basit olur.
  • Her tarafını çok iyi şekilde silin ve en son temiz bir su ile perdenizi durulayın. Hiçbir şekilde kimyasal maddeler kullanmadan doğal yolla stor perdelerinizi bu şekilde yıkayabilirsiniz.

STOR PERDE NASIL YIKANIR?

stor perde temizliği nasıl yapılır
  • Evde stor perdelerinizi yıkayacaksanız o zaman mekanizmaları da mutlaka ayırmanız gerekecektir. Mekanizma olayını hallettikten sonra çamaşır makinenize normal perdeyi nasıl atıyorsanız o şekilde atıp yıkayın. Yıkamış olduğunuz stor perdeyi en son kuruduktan sonra mekanizmalarını takarak asabilirsiniz.
  • Eğer çamaşır makinesine atmak istemiyorsanız o zaman mekanizmaları ayırdıktan sonra halı yıkar gibi yıkayıp zemine serip kurutarak da yapabilirsiniz.
  • Stor perdeleri yıkamak çok zor geliyorsa en iyi çözüm olarak kuru temizlemeye verebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir