Yarma Kaç Dakikada Pişer ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Yarma Kaç Dakikada Pişer ?

0

Yarmanın kendisine ait bir yemeği yoktur sadece yemeklerde ek gıda olarak tercih edilmektedir. Örnek verecek olursak yarma hem çorbalarda hem de salatalar da çok tercih edilir. Aynı zaman da bazı yörelere baktığımız zaman ise keşkek yaptıkları zaman genel olarak yarmayı kullandıklarını söyleyebiliriz.

Yarma Kaç Dakikada Pişer

Yarma, Salata İçin Kaç Dakika Pişirilmelidir?

Yarma genel olarak aşurelik buğday olarak bilinir ve eğer sizler salata için kullanacaksanız o zaman mutlaka yarmayı haşlamanız gerekecektir. Yarmanın haşlanma süresi ise 20 ile 25 dakika arasında değişmektedir. Eğer daha hızlı bir şekilde haşlanmasını istiyorsanız o zaman mutlaka yarmayı düdüklü de haşlayın. Çünkü düdüklü de yaptığınız zaman yarmanız 10 dakika için de hazır olur.

Çorba İçin Kaç Dakika Pişirilmelidir?

Kullanacağınız yarmayı çorba için tercih edecekseniz o zaman biraz zaman alacağını söylememiz gerekiyor. Aynı zaman da yarmanın çorbasını yapacağınız zaman kesinlikle bir gece öncesinden suda bekletin. Süzmüş olduğunuz yarmanızı ise tencereye koyduğunuz zaman ocakta 30 ile 35 dakika kadar pişirin.

Burada önemli olan nokta arkadaşlar dakika tuttuğunuz zaman kaynadıktan sonra değil , tencereyi ocağa koyduğunuz zamandan itibaren dakikayı başlatın.

Yarma, Keşkek İçin Kaç Dakika Pişirilmelidir?

Günümüzde yarmadan en çok yapılan yemekler arasında keşkek gelmektedir. Keşkek yapacağınız zaman ise mutlaka yarmanızı akşamdan ıslatın. Fakat bu sefer yapacağınız yöntem şu şekilde olacaktır. Kaynamış ve sıcak suda ıslatılması gerekiyor.

Çünkü bu şekilde yarma şişecektir. Su içerisin de azda olsa yarma yumuşar ve keşkek yapacağınız zaman da yaklaşık olarak 40 veya 45 dakika kadar pişirseniz yeterlidir. Ama düdüklü tencere de yapacaksanız o zaman bu dakika 20 veya 30 dakika olabilir.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir