Meyve Sıkacağı Nasıl Temizlenir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Meyve Sıkacağı Nasıl Temizlenir ?

0

Meyve Sıkacağı Nasıl Temizlenir ?

Sağlıklı beslenen , çocuklu olan ailelerin ve spor yapan kişilerin mutfaklarında bulunması gereken eşyalardan birisi de meyve sıkacağı oluyor. Çünkü meyve sıkacağı ile her türlü meyve portakal , üzüm veya nar gibi sulu olan meyveler sıkılmaktadır. Meyveleri sıkmak yerine bunların yanı sıra maydanoz , ıspanak gibi sebzeleri de sıkabilirsiniz. Özellikle bu sebzeleri sıkacağınız zaman içerisine bir de limon koyarak detoks suyu hazırlayabilirsiniz. Ya da değişik meyveleri bir arada sıkarak karışık meyve suyu yapabilirsiniz.

Meyve Sıkacağı Nasıl Temizlenir

Dışarıda biliyorsunuz özellikle marketlerde hazır satılan meyve suları vardır ve bunların hiçbiri çocuklarınıza fayda sağlamaz aksine zararı bile vardır. Hazır olarak satın almak yerine meyveleri kendiniz sıkarak çocuklarınıza bu şekilde vermeniz daha sağlıklı olacaktır. Hatta çocuğunuzun sevmediği meyve varsa onu da meyve sıkacağından diğer meyvelerle karıştırıp o şekilde rahatlıkla tüketmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için meyve sıkacağı günümüzde en çok tercih edilen ürünlerden birisidir. Fakat kullanımı ve tüketmesi güzel ama temizlemesi de bir o kadar zordur. Ne kadar iyi temizlerseniz o derece bakteri oluşumunu engellemiş olursunuz.

Katı Meyve Sıkacağı Nasıl Temizlenir?

  • Katı meyve sıkacağı elektronik alettir ve bu yüzden temizleme işlemi yapacağınız zaman ilk olarak fişini çekin.
  • Birçok insan meyve sıkacağını kapatma tuşunu kullanmadan direk olarak fişten çıkartıyor ve bu davranış çok yanlış davranıştır.
  • Birden fazla marka katı meyve sıkacağı üretmektedir ve bu yüzden her birinin kullanım mekanizması farklıdır Ama her birinde mutlaka kilitleme mandalı bulunmaktadır. Bu mandalı açıp her parçayı ayırın ve daha sonra bu parçaları güzel bir şekilde temizleyin. Temizleme işi yapacağınız zaman da nemli bir bez ile temizlerseniz daha iyi olacaktır. Gövde temizliği yapacağınız zaman ise kesinlikle kimyasal madde kullanmayınız. Leke varsa bunu engellemek için ise mikro fiber bez kullanarak temizleyebilirsiniz.
  • Fiş kablosunu nemli olan bez ile silebilirsiniz.
  • Filtre dışında kalan malzemelerimizi ise bulaşık deterjanı veya sabun kullanarak suyun altında temizleyebiliriz.
  • Her meyve sıkacağının içerisin de filtre temizleme fırçası vardır ve filtre temizliği yapacağınız zaman bunu kullanmanız gerekiyor. Filtrenin alt kısmında keskin bıçaklar bulunur o yerleri temizlerken çok dikkat etmeniz gerekiyor.
meyve sıkacağı temizleme yöntemleri

Katı Meyve Sıkacağı Temizlerken Gerekli Olabilecek Püf Noktalar

  • Sıkmış olduğunuz meyve ile sebze renginden meyve sıkacağınız boyanacaktır ve bu lekeli olan bölgeyi çıkarmak için elinize bir pamuk alın ve az bir miktar da sıvı yağ dökerek çıkartabilirsiniz.
  • Meyve sıkacağını kullandıktan sonra kurumasına izin vermeden hemen temizleme işlemi uygulayın. Çünkü bekletirseniz eğer daha sonra temizlerken çok zorlanırsınız.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir