Okan Buruk Kimdir ? Hangi Takımı Tutuyor ?
  1. Anasayfa
  2. Biyografi

Okan Buruk Kimdir ? Hangi Takımı Tutuyor ?

0

Bu yazımızda arkadaşlar Okan Buruk kim olduğuna , hangi takımı tuttuğuna ve aynı zaman da oynamış olduğu takımlar nelerdir bunlara kısaca göz atacağız. İlk olarak şunu söylemek istiyoruz Okan Buruk Medipol Başakşehir’in Futbol Kulübü Teknik Direktörüdür.

Okan Buruk biyografi

Başakşehir Okan Buruk sayesinde büyük başarılara ulaşmıştır ve hak etmiş olduğu payı almıştır. Geçen yıl ise son anda kaçıran Başakşehir bu sene aynı hataya düşmedi ve Şampiyonluğa ulaşıp ligin 2’incisi oldu.

Okan Buruk Kimdir?

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz üzere Okan Buruk Başakşehir’in teknik direktörüdür ve kendisi 19 Ekim 1973 tarihin de dünyaya gelmiştir. İlk olarak Büyükçekmece de mahalli bir kulüp olan Karadeniz İdman Ocağın da yer almıştır. Aynı zaman da Okan Buruk’un iki abisi vardır ve onların da futbolcu olmasından ötürü futbolcu olmak istemiştir.

11 yaşlarına geldiği zaman ise Galatasaray’ın alt yapısın da oynamıştır ve 1992 yılına geldiğimiz zaman da Avrupa Gençler Şampiyonu olan Genç Ulusal Takımın kaptanı olmuştur. Fakat Trabzonspor ile oynanan kupa maçında ayağının kırılması sonucunda bir süre yeşil sahalara veda etmiştir. Ama umudunu hiçbir zaman kaybetmemek için sürekli olarak çalışmıştır ve kısa süre içerisin de kendisini toparlayıp futbola tekrardan dönmüştür.

Okan Buruk biyografisi

Okan Buruk Hangi Takımı Tutuyor?

Okan Buruk’un genel olarak Galatasaraylı olduğu bilinmektedir fakat aslında bakarsanız bu konuda net bir bilgi yoktur. 7 Haziran 2008 tarihin de Galatasaray’ın kulübünden ayrılmıştır ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor ekibine girerek 2 yıl mukavele imzalamıştır.

Okan Buruk Futbol Oynadığı Takımlar

  • Galatasaray
  • İnter
  • Beşiktaş
  • Başakşehir
Okan Buruk galatasaray

Okan Buruk Hangi Takımı Şampiyon Yaptı?

En çok merak edilen sorular arasında Okan Buruk’un hangi takımı şampiyon yapması konusu oluyor. 2019 ve 2020 sezonunda Süper Lig’de Medipol Başakşehir’i şampiyon yapmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Okan Buruk hakkında bilgi
Okan Buruk hangi takımda oynadı
Okan Buruk hangi takımı tutuyor
Okan Buruk hayatı
Okan Buruk kim
Okan Buruk kimdir
Okan Buruk kısaca kimdir

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir