Izgara Köfte Yanına Ne Yapsam
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Izgara Köfte Yanına Ne Yapsam

0

Izgara Köfte Yanına Ne Yapsam ?

Izgara köfte güzel bir şekilde pişirildiği zaman ve sıcak olarak servis edildiğinde harika yemeklerden birisi oluyor. Fakat şöyle bir sorun var ki ızgara köfte tek başına servis edilirse eksik olur ve bu yüzden yanına mutlaka ek yemek yapmamız gerekiyor. Bizde bu konu hakkında netten araştırmalar yaptık ve ızgara köftenin yanına yapılabilecek en ideal yemekleri bulup sayfamıza ekledik. Izgara köftenin yanına yapılabilecek birden fazla çeşit bulunmaktadır. Aşağıda yer alan yemeklerden istediğinizi seçerek sofranızı daha renkli hale getirebilirsiniz.

Izgara Köfte Yanına Ne Yapsam

MISIRLI PİLAV

Et yemekleri kategorisinde yer alan köftenin yanına yapılabilecek enfes lezzetlerden birisi de pirinç pilavıdır. Özellikle pirinç pilavınızı hem mısırlı hem tereyağlı hem de şehriyeli yaparsanız o zaman ortaya harika lezzet çıkarmış olursunuz.

SALATA

Salata biliyorsunuz ki her ana yemeğin yanına olmazsa olmazıdır ve et yemeklerinin de vazgeçilmezidir. Bu yüzden ızgara köfte yaptığınız zaman yanına da bol yeşillikli , çery domatesli ve aynı zamanda bol soğanlı harika salata yapabilirsiniz.

ELMA DİLİMLİ PATATES

Patates kızartması büyük küçük demeden herkes tarafından çok tercih edilen aperatif yemeklerden birisidir. Özellikle ızgara köftenin yanına parmak patates yerine elma dilimli patates çok tercih edilmektedir.

CACIK

Farklı tarzlarda bir şeyler yapmak istiyorsanız hanımlar o zaman ızgara köftenin yanına buz gibi cacık yapıp servis edebilirsiniz. Aynı zaman da üzerine de çok az zeytinyağı ile pul biber eklerseniz ortaya harika lezzet çıkacaktır.

PİYAZ

Piyaz genel olarak çoğu yemeğin yanına yapılan meze türlerinden birisidir. Izgara köfte ise yapıldığı zaman dışarıda bile yeseniz yanına mutlaka piyaz servis ederler. Bu yüzden evinizde yapacağınız zaman sizler de piyaz tercih edebilirsiniz.

ÇORBA

Izgara köfte bir ana yemek olduğundan dolayı yanına başlangıç olarak çorba yapmamız şart. Bu yüzden evinizde eğer varsa çorba olarak tarhana çorbasını seçebilirsiniz.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir