Pürenin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Pürenin Yanında Ne Gider

0

Patates pürenin yapımı oldukça basit olduğundan dolayı günümüzde en çok yapılan yemeklerden birisidir. Peki patates pürenin yanına ne gider ? ne gibi yemekler yapabiliriz diye merak ediyorsanız bu konuda sizlere yardımcı olalım. Yapacağınız patates püresini eğer farklı malzemeler ile destek verirseniz o zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkar.

Pürenin Yanında Ne Gider

DALYAN KÖFTE

Patates püresinin yanına yakışacak en güzel et yemeklerinden birisi olan dalyan köfteyi tercih edebilirsiniz. Eğer akşam yemeği için hazırlık yapıyorsanız bu iki yemek birbirleri ile çok uyumlu olacaktır.

KADINBUDU KÖFTE

Hem çocukların hem de misafirlerin seveceği kadınbudu köfteyi de isteyen bayanlarımız yapmış oldukları patates püresinin yanına yapabilirler. Kadınbudu köftenin de lezzeti bir başka olduğundan dolayı bence kaçırmayın derim.

KUŞBAŞI ET SOTE

Farklı tarzlarda yemek arayan ev hanımları varsa o zaman kuşbaşı et soteyi patates pürenizin yanına servis edebilirsiniz.

TAVUK SOTE

Akşam yemeği olarak en sık yapılan yemeklerden birisi de tavuk sotedir. Bu yüzden tavuk sote , pirinç pilavı ve patates püresi yaparak harika akşam menüsü hazırlayabilirsiniz.

KAŞARLI KÖFTE

Hemen hemen her damağa hitap eden ve günümüzde en çok sevilen kaşarlı köfte de patates püresinin yanına çok yakışacaktır. Hatta sizler kaşarlı köfte , pirinç pilavı ve patates püresi gibi güzel menüler oluşturabilirsiniz. Hatta isteyenler pilavı sevmiyorsanız bunun yerine makarna yemeğini tercih ederek daha farklı menü de yapabilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir