Patates Salatası Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patates Salatası Yanına Ne Yapılır

0

Patates Salatası Yanına Ne Yapılır ?

Beş çaylarında sürekli olarak yapılan ve özellikle kurtarıcı yemeklerden birisi olan patates salatasının yanına ne gider ? bugün hep beraber buna bakacağız. Aslında bakarsanız patates salatası bir yemek değildir ve atıştırmalık yiyeceklerden birisidir. Örnek verecek olursak pazar kahvaltılarında sofraya renk katması için patates salatası tercih edilir veya bazı zamanlarda ise yemek yapamadığınız durumlarda akşam yanında çayla beraber kahvaltılık türler hazırlanarak da tüketilebilir. Yani patates salatası her durumda yenen yemek türlerinden birisidir. Peki , yanına başka ne gibi yemekler tercih edebiliriz.

Patates Salatası Yanına Ne Yapılır

PAÇANGA BÖREĞİ

Patates salatası yaptığınız zaman yanına hamur işlerinden bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman paçanga böreği çok uyumlu olacaktır. Yapımı da bir hayli kolay olduğundan ve milföy hamuru ili yapıldığı için kolay bir şekilde yaparak patates salatası ile servis edebilirsiniz.

FIRINDA ÇANAK KÖFTE

Fırın da yapılan her yemek patates salatası ile uyumlu olur. Bu yüzden fırında yapacağınız çanak köfte ile patates salatası yaparak sofranızı güzel bir hale getirmiş olursunuz. Özellikle bunların hepsini tamamlamak için isteyenler pilavda tercih edebilir.

Patates Salatası Yanına Ne gider

KISIR

Hanımlar bir araya toplandıkları zaman beş çayı yaparlar ve bu toplantıda bütün lezzetler bir araya gelir. Genel olarak patates salatası da bu gibi yerler de daha çok tercih edilmektedir. Buna ek olarak kısır yaparak da sofralarınızı renklendirebilirsiniz. Zaten kısır sofraların vazgeçilmez lezzetlerinden birisidir.

MERCİMEK KÖFTESİ

Hem mercimek köftesi hem de patates salatası birbirleri ile uyumlu olan en lezzetli yemek çeşitlerinden birisidir. Akşama çaya gelecek misafirleriniz varsa bence bu iki lezzeti yaparak onlara ikram edebilirsiniz.

YOĞURTLU HAVUÇ

Patates salatası yapıldığı zaman yanına mutlaka yoğurtlu bir şey yapılması gerekiyor. Yoğurtlu olarak da yapabileceğiniz lezzetler arasında havuç yer alıyor. Hem yoğurtlu hem de mayonezle yapılan havuç meze gibi olur ve gün yemekleri ile birlikte çok güzel gider. Bunun için patates salatasının yanına da ikram edebilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir