Karalahana Çorbası Yanına Ne Gider ? Yanına Ne Yapılır ?
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Karalahana Çorbası Yanına Ne Gider ? Yanına Ne Yapılır ?

0

Karalahana Çorbası Yanına Ne Gider ?

Karalahana çorbası genel olarak en çok tercih edilen bölgeler arasında Karadeniz bölgesi yer alıyor. Kış mevsimi geldiği zaman çorba olarak en çok tüketilen karalahana çorbası oluyor ve büyük küçük demeden herkes tarafından sıkça tercih edilmektedir. İçerisinde bol miktarda vitamin ve mineral bulunduğundan dolayı çorba olarak en çok tüketilenler arasında ilk sırada yer alıyor. Aynı zaman da hazırlanması bile çok basit olduğundan dolayı yanına da çeşitli yemeklerden birisini yaparak harika bir sunum yapabilirsiniz.

Karalahana Çorbası Yanına Ne Gider

PİYAZ

Piyazın hem yapımı basit hem de besin değeri yüksek olduğundan dolayı yapmış olduğunuz karalahana çorbasının yanına tercih edebilirsiniz. Piyazın içerisinde ise kuru fasulye , yeşillik ve soğan olduğundan dolayı insan vücudu için çok sağlıklıdır.

YOĞURTLU KÖZ BİBER

Biraz değişik tarzlarda soğuk meze arayışınız varsa o zaman yoğurtlu olarak yapabileceğiniz köz biberlerini karalahana çorbasının yanına yapıp tüketebilirsiniz. Yoğurtlu köz biber hemen hemen her yemek ile uyumludur.

BULGUR PİLAVI

Çorba bir başlangıç yemeği olduğundan dolayı yanına ana yemek yapılması gerekiyor. Ana yemek olarak ise bulgur pilavı iyi seçim olacaktır. Tabi bulgur pilavını isteyenler sade isteyenler de domatesli olarak yapabilir.

Karalahana Çorbası Yanına Ne yapsam

TAVUK BAGET

Tavuk bagetinizi ister fırında isterseniz de yağda kızartarak çorbanızın yanına servis edebilirsiniz. Hatta tavuk baget , bulgur pilavı ve karalahana çorbasını tercih ederseniz harika akşam menüsü hazırlamış olursunuz.

TAVUK SALATA

Salata her yemek için çok önemli yerlere sahiptir ve bu yüzden farklı ve güzel olan tavuk salatası karalahana çorbasının yanına çok iyi gidecektir.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir