Dermapen Nedir, Nasıl Yapılır ve Dermapen Faydaları Nelerdir ?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Dermapen Nedir, Nasıl Yapılır ve Dermapen Faydaları Nelerdir ?

0

Özellikle ergenlik döneminde biliyorsunuz ki sivilceler cildimizde çıkmaya başlıyor ve bizlerde sıkıp patlıyoruz. Aslında bunun ne kadar zararlı bir şey olduğunu hepimiz az çok biliriz. Bir an önce yüzümüzde yer alan sivilceler gitsin diye sıkarız fakat aslında bakarsanız böyle yaparak cildiniz de kalıcı izler bırakmış oluyorsunuz. Cildimiz de hem leke hem de delikler oluştuğundan kozmetik açıdan da kötü görüntü ortaya çıkar. İşte böyle bir zaman da ise devreye direkt olarak DERMAPEN girmektedir.

Dermapen Nedir

Dermapen Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bu yapacağınız uygulama sayesinde hem cildiniz daha genç , taze ve bakımlı olacaktır. Bunların yanı sıra cildiniz eskisine göre daha dolgun , sıkılaşmış ve cildiniz tam taze olup yaşlanma lekelerini giderir ve derinizi yeniler. Yani kısacası Dermapen cildiniz için çok iyi bir uygulama olmaktadır.

Bu uygulama uzman olan kişiler tarafından özel bir cihaz ile yapılmaktadır. İlk olarak cildiniz güzelce temizlenir , makyaj artıkları varsa onlar giderilir ve dezenfekte yapılır. Daha sonra yapılacak olan bölgeye af hyaluronik asit , mezoterapi solüsyonu ve PRP uygulanır. Uygulama yapılırken cildinize birden fazla mikro kanalı da açılmaktadır. Bu açılan kanallar sayesinde ise titreşimli iğneler kullanılarak ağrı hissi ortadan gider ve uygulanacak olan ürünlerin ise emilim miktarı da buna göre artar.

Dermapen’in tedavisi tam olarak 20 dakika kadar sürer ve bu uygulama yapıldıktan sonra cildiniz taptaze olup yepyeni bir cilde kavuşabilirsiniz.

Dermapen Faydaları Nelerdir?

  • Hem boyun hem de dekoltedeki kırışmalar ve sarmalarda ,
  • Sivilce izlerinin tedavisinde ,
  • İnce kırışıklarınız varsa bunların giderilmesinde,
  • Göz çevrenizde var olan morlukların giderilmesinde,
  • Cildinizdeki çatlakların giderilmesinde kullanılan yöntemlerden birisidir.

Dermapen Kaç Seans Yapılmalı?

Bu duruma ortalama olarak bakacağımız zaman bir tedavi için 3 veya 6 seansta bitmektedir. Ama tabi seanslar 1 aylık arayla yapılmaktadır. Eğer büyük sorun yoksa o zaman bu seans süreleri düşer 2 ila 4 seansta biter.

Dermapen Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Dermapen uygulamasını yaptırdıktan sonra ilk seanstan itibaren yavaş yavaş etkisini görmeye başlarsınız. Yani etkisini hemen gösterir , 8 veya 10 ay gibi bir kalıcılığı da vardır. Dermapen’in tam etkisini göstermesi yaklaşık olarak 3 ay sürmektedir.

Dermapen Yan Etkileri Var Mıdır?

Evet. Dermapen yaptırdığınız zaman ağrı , kaşıntı , doku da değişiklikler veya yararlar gibi yan etkileri görmeniz çok normaldir. Dermapen’in fiyatına bakacak olursak yapacağınız merkeze göre de farklılık göstermektedir.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir