Evde Yapılabilecek Baş Ağrısını Geçiren Egzersizler
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Evde Yapılabilecek Baş Ağrısını Geçiren Egzersizler

0

Günlük yaşantınız da sürekli olarak başınız ağrıyorsa ve bu baş ağrısı sizin yaşam kalitenizi ister istemez düşürüyorsa o zaman evde yapabileceğiniz bazı egzersizlerden sonra baş ağrısından çok kolay bir şekilde kurtulabileceksiniz. Bazı durumlar da baş ağrısı şiddetli olduğu zaman mide bulantısı veya baş dönmesi gibi sıkıntılar da görülebiliyor. Böyle olunca hayat gerçekten o gün bize zindan gibi geliyor değil mi ? İşte arkadaşlar bunu sağlıklı bir şekilde sadece 10 dakika boyunca egzersiz yaparak bundan kurtulmamız mümkün.

Evde Yapılabilecek Baş Ağrısını Geçiren Egzersizler

Yapacağımız egzersiz sayesinde kan dolaşımımızı iyileştireceğiz ve bu şekilde baş ağrısından kurtulmamız daha kolay olacak. Yapacağımız bu hareketler ise hem çok kolay hem de fazla zamanınızı almayacak.

Eğilerek Avuçlarınızı Yere Dokundurmaya Çalışın

Fotoğrafta gördüğünüz gibi ayaklarımızı ilk olarak birleştirelim ve daha sonra dik duralım. Vücudumuzu gerip kollarımızı da yukarıya doğru kaldıralım ve arkasından derince bir nefes alalım. Belimizi bükerek baş aşağıya doğru eğilelim ve dizimizi kesinlikle bükmeden avuç içlerimiz yere temas ettirelim.

Esnek bir vücudunuz eğer yoksa o zaman ellerinizi zemine değdirmede zorluk yaşayabilirsiniz. Bu sorun değil elinizden geldiği kadar pozisyonu uygulamaya çalışsanız yeterlidir. Bu pozisyonu arkadaşlar birkaç saniye bekleyip daha sonra tekrar 5 veya 7 kere yapın.

Ayak Tabanlarını Birleştirerek Oturun

Diz kapaklarınız yana bakacak şekilde oturalım ve daha sonra ayak tabanlarımızı da birleştirelim. Fakat bunu yaparken de sırtımız her zaman dik olması çok önemlidir. Daha sonra ellerimizi kullanarak bacaklarımızın üst kısmından aşağı olacak şekilde fazla olmayarak basınç uygulaması yapalım ve ayağımızın yere tam temas etmesini sağlayalım. Bu pozisyonu ise 20 veya 30 saniye kadar uygulayın.

Bacaklarınızı Duvara Yaslayarak Havaya Kaldırın

İlk olarak arkadaşlar yere yatalım ve daha sonra bacaklarımız paralel olacak şekilde ayarlayalım. Hem bacaklarımızı hem topuklarımızı hem de kalçamızı duvara doğru temas ettirelim ve avuç içlerimiz de yukarı bakacak konuma getirerek iki yana da açalım. Eğer belinize yastık koyarsanız daha rahat edersiniz. Bu pozisyon insanı her zaman daha çok sakinleştirir ve bunun yanı sıra bacaklara da bir rahatlama sağlar.

Köprü Egzersizi

İlk önce sırt üstü yatalım ve daha sonra avuç içlerimizin yere bakacak şekilde kollarımızı öne doğru uzatalım. Bu noktada dizlerimizi bükelim ve ayak tabanlarımız ise zemine bassın. Hem kalçamızı hem de sırt bölgemizin zeminden yukarı kaldıralım. Bu şekilde 3 ila 5 saniye kadar bekleyip kalçamızı indirelim. Köprü egzersizini 10 kere yapabilirsiniz.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir