Mercimek Çorbası Dolapta Kaç Gün Dayanır ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Mercimek Çorbası Dolapta Kaç Gün Dayanır ?

0

Mercimek Çorbası Dolapta Kaç Gün Dayanır ?

Günümüzde çorba olarak en çok tüketilen çorbalar arasında mercimek çorbası yer almaktadır ve ev hanımların ise en çok merak ettiği sorular arasında mercimek çorbası dolapta kaç gün dayanır ? sorusu oluyor. Kış ayı geldiği zaman mercimek çorbası daha fazla tüketiliyor ve sofralara lezzet kattığından dolayı da her yemeğin yanına yapılmaktadır. Fakat bu kadar çok lezzetli olmasının dışında çabuk bozulma gibi bir özelliği de vardır. Bunun için bazı noktalara da bizim çok dikkat etmemiz gerekiyor.

Mercimek Çorbası Dolapta Kaç Gün Dayanır

Mercimek çorbasını yapmış olduğunuz gün tüketirseniz o zaman herhangi bir sorun olmaz. Fakat o gün içerisinde bitmediği zaman soğuduktan sonra buzdolabına koyarak en fazla 3 gün boyunca orada saklayıp istediğiniz zaman çıkartıp tüketebilirsiniz. 3 gün geçtikten sonra açıkta kalacağından dolayı mercimek çorbasını yemeden çöpe dökmek zorunda kalabilirsiniz.

Mercimek Çorbası Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Günlük yaşantımızda sık sık yaptığımız lezzetli çorbalardan birisi olan mercimek çorbasını yapacağımız zaman bazı püf noktalara dikkat etmemiz gerekmektedir. Birçok insan mercimek çorbası yapacağı zaman dikkat etmesi gereken noktalara dikkat etmez veya farkında olmaz. Ama dikkat etmeniz gereken noktaları bilirseniz hem çorbanız daha çok lezzetli olur hem de bozulmaz.

  • Mercimek çorbasını yapacağınız zaman ilk olarak tencere kullanmak yerine düdüklü tencereyi kullanırsanız çorbanız normal tencereye göre daha lezzetli olacaktır.
  • Çorbayı yaparken dikkat etmeniz gereken diğer nokta ise malzemelerin çiğ olmamasıdır. Yani kullanacağınız soğan kavrulmalı , mercimekler en iyi şekilde yıkanmalıdır.
  • Mercimek çorbanızı daha lezzetli hale getirmek istiyorsanız o zaman içerisine hem havuç hem de patates koymanız gerekiyor. Sonra blenderdan geçirerek çorbanızı pürüzsüz yapabilirsiniz.
  • Mercimek çorbasını yaptıktan sonra eğer çok fazla bekletirseniz o zaman tazeliğini yavaş yavaş kaybetmeye başlar. En fazla 2 veya 3 gün içerisine tüketmelisiniz ve buzdolabında muhafaza ediniz.

Mercimek çorbası günlük hayatımızda en sık yaptığımız ve tükettiğimiz ürünlerden birisidir. Ama çoğu kişi mercimek çorbası yaparken dikkat etmesi gerekenlerin farkında değildir. Mercimek çorbası yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken noktalar arasında şunlar yer almaktadır:

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir