Bamya Dondurucuya Nasıl Konur ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Bamya Dondurucuya Nasıl Konur ?

0

Yaz mevsiminin büyük bir bölümü, kışa hazırlık yapmakla geçer. Sebzeler, donduruculara konmak için hazırlanır. Bu sebzeler arasında fiyatı her geçen gün artan ve lezzeti tartışılmayan bamya bulunur. Dolayısıyla “Bamya dondurucuya nasıl konur?” sorusu sıkça sorulur.

Bamya Dondurucuya Nasıl Konur

Bamya, doğru bir şekilde hazırlandığında dondurucuda yaklaşık 1 sene, hiç bozulmadan durabilir. Ancak doğru temizlenmediği, saklanmadığı ve pişirilmediği zamanlarda bozulur ve lezzetsiz olur. Bu yüzden püf noktalarına dikkat ederek bamya dondurucuda saklanmalıdır.

İçindekiler

Bamyayı Dondurucuda Saklamanın Püf Noktaları

Bamya dondurucuya nasıl konur, sorusu birçok adım ve püf noktadan oluşur. Bunlar;

  • Bamyalar iyice yıkanır. Ardından suyunun süzülebilmesi için süzgece konur. Burada bir süre bekletilir.
  • Suyunu çeken bamyalar, süzgeçten çıkarılarak temiz bir örtünün üzerine üst üste gelmeyecek şekilde yayılır.
  • Yaklaşık bir saat, örtünün üzerinde havalandırılan ve sudan arınmış bamyalar, buzdolabı poşetlerine yerleştirilir.
  • Buzdolabı poşetleri, hava almayacak şekilde kapatılır.

Bu yöntem, bamyalar için alışılmışın dışında bir yöntemdir. Ancak diğer yöntemlere göre daha hijyenik ve uzun sürelidir. Bamyanın uzun süre dondurucuda bozulmadan tazeliğini koruması için de bir püf noktası bulunur. Bu püf nokta, limondur. Bazı yöntemlerde bamyayla birlikte limon poşete yerleştirilir. Ancak limon ile bamyaların yapısı farklı olduğu için etkileşime girebilir. Limon, dondurucuda muhafaza ederken değil pişirme esnasında kullanılmalıdır. Böylelikle bamyalar, 1 yıl bozulmadan derin dondurucuda muhafaza edilebilir.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir