Adet Kanamasının Az Olması Hipomenore Neden Olur ?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Adet Kanamasının Az Olması Hipomenore Neden Olur ?

0

Regl Kanamasının Az Olmasının Nedenleri Neler ?

Hipomenoreli bir kişi döngü başına 30 mililitreden önemli ölçüden daha az kan üretir. Adetinizi ml cinsinden ölçmek oldukça zordur, ancak bu sadece bir referans noktasıdır. Önemli ölçüde hafifleyen bir dönemin hormonal bir sorundan veya yapısal bir nedenden kaynaklanabilir. Bununla birlikte, regl kanamasının az olmasının nedenleri,

Regl Kanamasının Az Olmasının Nedenleri Neler

Hamilelik belirtisi olabilir.

Gebelik belirtileri olan aybaşı eksik, bazı kadınlar kanama deneyim ya da hamile olduğunu kendi döneminin hafif sürümüne devam çıkıyor, Aslında, hamile kalmak için mücadele eden hastaları, dönemlerinin hafif bir Versiyonu ortaya çıktıktan sonra hamile olduğunu öğrenebilir. Olağandışı hafif dönemler veya lekelenme, çok tehlikeli olabilen ektopik hamileliği de (yumurtanın rahim dışında bir yere implante edilmesi durumunu da gösterebilir. Şüphe duyduğunuzda, hamilelik testi yapın.

Hızlı kilo alıp verme,

Dalgalanan ağırlık, adet döngünüzü bozabilir, bu da dönemlerinizi çok daha kısa veya daha hafif hale getirebilir. Çünkü kilo aldığınızda vücudunuzda daha fazla yağ depolamak hormon seviyenizi etkileyebilir ve onları dengesiz hale getirebilir. Benzer şekilde, kalorileri kısıtlayarak kilo vermek vücudunuzu stres moduna sokabilir ve hormonlarda dengesizlik yaratabilir. 

Adet Kanamasının Az Olması Hipomenore Neden Olur

Normal şekilde çalışmaya devam etmek için vücudunuzun protein, karbonhidratlar, yağlar ve vitaminler arasında sağlıklı bir dengeye ihtiyacı vardır. Az gelen adet kanamasının nedenleri arasında belli başlı saplık sorunları stresli iş hayatı, menepoz ve ileri yaş gibi sorunlarda baş göstermektedir. Yine rahim ya da yumurtalıklarda kist olma olasılığı muhtemeldir ve kesinlikle tıbbı bir destek almak gerekir.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir