Kravat Nasıl Bağlanır, Kravat Bağlama Teknikleri Nelerdir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Kravat Nasıl Bağlanır, Kravat Bağlama Teknikleri Nelerdir ?

0

Kravat her zaman bir erkek için en önemli ve en çok değer verdikleri aksesuarlardan birisidir. Yani bir erkek takım elbise giydiği zaman mutlaka yanında kravat olması şarttır. Kravatsız bir takım elbise şahsen düşünemiyoruz. Tabi hem birbirinden farklı ve değişik kravatlar var hem de her kravatın bağlama tekniği diğerine göre farklıdır.

Kravat Nasıl Bağlanır

Bu yazımız da ise kravat bağlama tekniklerine göz atacağınız ve ilk bakışta evet biraz karışık gelebilir fakat öğrendiğiniz zaman ne kadar basit olduğunu çok iyi anlayacaksınız. O zaman gelin kravat çeşitlerine bakalım.

Basit Düğüm (Four In Hand) Tekniği

Kravat bağlama çeşitlerinde günümüzde en sık kullanılan ve en basit olanı basit düğüm tekniği olmaktadır. Sade olan kravatlar için yapılmış bir kaftandır ve bu teknik genel olarak tüm gömleklere uyum sağlar. Basit düğümün yapısı arkadaşlar uzundur. İnce kumaş olan tiplerinde dar , kalın olan kumaşlarda ise geniş olarak tercih edilmektedir.

Çift Düğüm (Victoria Tekniği)

Bu yöntem ise aynı yukarıda olan teknik ile neredeyse aynı olmaktadır. Sadece düğüm için ikinci bir tur daha yapılmaktadır. Bu yöntemi yapacağınız zaman ise kravatın geniş olan uç kısmı dar olan ucun etrafında 2 kere dolaştırın. Bu tekniği kullanırsanız basit olan düğüme göre daha kalın görünüm elde ederisiniz. Ama tabi eğer kumaşınız kalın değilse o zaman bu tekniği tüm gömleklerde tercih edebilirsiniz.

Yarım Windsor (Half Windsor) Tekniği

Yarım Windsor olan bu teknik arkadaşlar ikiye ayrılmaktadır. Bunlar yarım veya küçük ile tam Windsor olmaktadır. Yarım olan üçgen şeklinde olur. Bu teknik genel olarak böyle açık yakalı ya da klasik tarzlarda olan yaka gömleklerinde yapılmaktadır.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir