Pratik Kravat Bağlama Yöntemi
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Pratik Kravat Bağlama Yöntemi

0

En kolay kravat bağlama teknikleri ?

Kravat bağlamak her erkeğin bilmesi gereken bir şey olsa da dünyanın en azimli beyefendisinin bile başını belaya sokan bir iştir. Kravat ve duruma göre (iş, düğün, tören) doğru düğümü seçmeyi öğrenerek yavaş yavaş kravat düğümleme sanatına aşina olmaya başlayabilirsiniz.

En kolay kravat bağlama teknikleri

Kravat Bağlama Nasıl Yapılır ?

Kravat takmanın temel unsuru kesinlikle düğümdür. Bu dikkatli ve doğru bir yöntemle yapılırsa, kravatın özelliklerini vurgulayabilir ve bir incelik dokunuşu verebilir veya tam tersine görünümü bozabilir. Mükemmel düğümün ne olduğu sorulduğunda, sadece bir şekilde cevaplanabilir: Kravatın genişliğine, kumaşa ve hepsinden önemlisi iç mekanın kıvamına bağlıdır. Bu nedenle doğru düğümü seçebilmek için öncelikle seçilen kravatın nasıl yapıldığını anlamamız önemlidir.

Örneğin, iç kısımlar ağırsa veya kravat tüvit kumaştan ise karmaşık bir düğüm önerilmez, bu durumda daha basit bir düğüm tercih etmek daha iyidir. Bununla birlikte, tela yoksa ve üst malzeme oldukça kaygansa, o zaman daha fazla sayıda dönüşten oluşan düğümleri tercih edebilirsiniz, hatta kumaş örme jarse veya çok ince ipek gibi kolayca uzatılabilirse dörde bile çıkabilir.

Pratik kravat nasıl bağlanır ?

Takmak için kravatı seçtiniz mi ve düğüm atmaya hazır mısınız? Öncelikle gömleğin üst düğmesini kapatın ve tüm yakayı yukarı doğru çevirin. Düğümü attıktan sonra yukarıya kaldırıp hem yakayı hem de ilk gömleğin düğmesini gizleyecek şekilde sıkın. Kravatın geniş ve ön kısmının yeterince uzun olup olmadığını kontrol edin: ne çok yüksek ne çok alçak, kemer tokasının hemen üstünden gelmelidir.

Pratik Kravat Bağlama Yöntemi

Zarif erkekler kravatlarının düğümünde küçük bir düz bağ oluşturacaklardır; düğümü sıkmadan önce yapın, küçük bir kıvrım yapması için altına parmağınızı koymanız yeterlidir. 

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir