Kahve Telvesi Nasıl Değerlendirilir ? Ne İşe Yarar ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Kahve Telvesi Nasıl Değerlendirilir ? Ne İşe Yarar ?

0

Kahvelerin biliyorsunuz dibinde kalan telvelerin ne işe yaradığı herkes tarafından merak konusu açıkçası. Fakat kahvelerin dibinde kalan bu telveleri atmak yerine değerlendirmek mümkün bunu biliyor muydunuz ? Kahve telvesi genel olarak cilt bakımında veya temizlik gibi alanlar da kullanabilirsiniz. Şimdi hanımlar birdaki sefere kalan telveleri atmak yerine nelere değerlendirebilirim diye düşünebilirsiniz. İşte kahve telvesinin kullanım alanları şöyle ;

Kahve Telvesi Nasıl Değerlendirilir

Bitkilerin Daha Hızlı Büyümesini Sağlar

Kahve telvesinin içerisin de yüksek miktarda asit olduğundan dolayı bitkiler için bu muazzam bir şeydir. Bitkinin hem sağlıklı hem de hızlı bir şekilde büyümesi için çok iyidir. Sizler de beslediğiniz bitkiler varsa gübre olarak kahve telvesini kullabilirsiniz.

Köpeklere Bit ve Pire Bulaşmasını Önler

Eviniz de eğer köpek besliyorsanız o zaman kahve telvesini atmak yerine bu alanda değerlendirebilirsiniz. Köpeğinize banyo yaptıracağınız zaman şampuanın içerisine kahve telvesini karıştırın ve bu şekilde köpeğiniz de eğer bit ile pire varsa bulaşmasını engellemiş olursunuz.

Sivilceleri Yok Eder

Kahve telvesinin içerisin de antioksidan bulunduğundan dolayı cilt maskesi olarak da değerlendirip yüzünüzde sivilceler varsa hem onları yok edebilir hem de cildiniz de bulunan ölü derileri de gidermiş olursunuz.

Yağ Kalıntılarını Yok eder

Ocağın üzerinde birikmiş olan yağ kalıntılarını çıkarmak gerçekten çok zor olabiliyor. Bu yüzden kahve telvesi sayesinde zor olan bu yağ kalıntılarını hafif bir şekilde ovalayarak kolayca temizlemeniz mümkündür.

Buzdolabında Oluşan Kokuları Giderir

Buzdolabınız da oluşan kötü kokuları gidermek için kahve telvesini kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için ise telveyi bir kağıda yayalım ve daha sonra güneşte kurumasını sağlayalım. Kurumuş olan kahve telvesini bir çay tabağına dökelim ve daha sonra buzdolabının içerisine koyalım. Bu şekilde yaparsak buzdolabında oluşabilecek kötü kokuların önüne geçmiş oluruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir