Sararan Biberon Nasıl Temizlenir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Sararan Biberon Nasıl Temizlenir ?

0

Bebekler biliyorsunuz ki en çok kullandığı eşyaların başında biberon gelmektedir. Günümüzde ise çok fazla karşılaşmış olduğumuz durumlardan birisi de sararan biberonlar oluyor. Peki biberonlar zamanla sararmaya başlar ve bu hale geldiği zaman temizleme işlemini nasıl yapmamız lazım bugün bunu inceleyeceğiz.

Sararan Biberon Nasıl Temizlenir

Bebekler biberonu sürekli olarak kullanırlar ve bu yüzden anneler de biberon temizliğine çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Hem emzik hem de biberon çok sık kullanıldığından ötürü bakteri oluşumu da çok fazla olmaktadır. İşte bu bakteri oluşumunu en aza indirmek istiyorsanız mutlaka titiz bir şekilde temizlemeniz gerekmektedir. Fakat cam biberon tercih ederseniz sizin için daha iyi olacaktır.

İçindekiler

Sararmış Biberonlar Nasıl Temizlenmelidir?

Sararmış olan biberon temizliği yapacağınız zaman temizleyici ürün ürünleri seçerken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Özellikle kimyasal ürünlerden mümkün olduğunca uzak durmanız da fayda vardır. Şimdi isterseniz biberon temizliğine maddeler halinde bakalım ;

  • İlk olarak bir temiz tencere içerisine su koyup kaynatalım.
  • Su kaynadıktan sonra biberon veya emziği tencerenin içerisine atarak yaklaşık olarak 5 veya 6 dakika kadar bekletelim.
  • Yere sermiş olduğumuz temiz havlunun üzerine tencerenin içerisinden alacağımız biberonu veya emziği havlunun üzerine yerleştirip kurumasını bekleyelim.

Görmüş olduğunuz gibi uygulamamız çok basittir. Buna ek olarak karbonat yöntemini de tercih edebilirsiniz. Karbonatta doğal bir yöntem olduğundan bence deneyebilirsiniz.

  • İlk önce yukarıda olduğu gibi tencerenin içerisine su koyup kaynatın.
  • Kaynayan suyun içerisine biberonu veya emziği koyup 1 dakika kadar bekleyin.
  • Bekletme işlemi bittikten sonra 2 yemek kaşığı olacak şekilde karbonat atın ve ocağın altını kapatarak yaklaşık olarak 12 saat boyunca bekletin.
  • 12 saat geçtikten sonra tencere içerisinden çıkartarak durulayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir