IEM Randevu Alamıyorum 2022 (Alma, Sorgulama, İptal Etme) Nasıl Yapılır?
 1. Anasayfa
 2. Pratik Bilgiler

IEM Randevu Alamıyorum 2022 (Alma, Sorgulama, İptal Etme) Nasıl Yapılır?

0

İEM Randevu Alma ?

Özel güvenlik görevlileri kimlik kartları için ve silah ruhsatı almak için gerekli işlemlerin başlatılmasına ilişkin olarak IEM randevusu almaktadır. Ancak son zamanlarda IEM Randevu Alamıyorum 2022 yılı için sorunu sıklıkla dile getirilmektedir. Peki, IEM randevusu en kolay nasıl alınır?

IEM Randevusu Nasıl Alınır?

IEM randevu alma taktikleri nelerdir sorusuna yanıt olarak internet sitesinden kolaylıkla randevu almak denilebilir. Öncelikle  e-randevu.istanbul.pol.tr/randevuApp/EGM bağlantısına giriş yapılması gerekmektedir. Siteye giriş yaptıktan sonra yapacağınız işlemi seçiyorsunuz. TC kimlik numarası ve talep edilen diğer kişisel bilgileri dolduruyorsunuz. Karşınıza çıkan randevu al butonuna tıkladığınızda size uygun randevu saatlerine göre randevu alabilirsiniz.

IEM Randevu Alamıyorum

IEM Randevusu Hangi Durumlar İçin Alınabilir?

IEM Randevu Alamıyorum 2022 sorununa çözüm bulmak için randevu alma işlemlerini sırasıyla takip etmek gerekir. IEM randevusu aşağıdaki durumlar için alınabilmektedir. Bunlar;

 • Temel silahlı ve silahsız kimlik başvurusu
 • Silahlı ve silahsız kimlik yenileme başvurusu
 • Yeni kimlik talep etme başvurusu
 • Silahsız kimliği silahlı yapma başvurusu
 • İl dışı valilik uyarınca yıpranan kimliği değiştirme başvurusu
 • İl dışı valilikten temin edilen kayıp ya da çalıntı kimlik belgesi başvurusu
 • Soyadı değişikliği nedeniyle yeni kimlik başvurusu
 • Kolluk kuvvetlerinden emekli olanların başvuruları
 • Kaybolmuş ya da çalınmış kimlik ihbarı başvurusu
 • Yıpranmış kimlik kartları başvurusu

Yukarıda bahsi geçen herhangi bir duruma ilişkin olarak IEM Randevu talebinde bulunmak mümkündür. Ancak bu başvurular çok fazla yoğunluk nedeniyle sadece belirli saatlerde yapılmaktadır. IEM randevu alma saatleri IEM tarafından 21.00 ile 21.30 arası olarak belirlenmiştir.

IEM Başvuru Sorgulama İşlemleri

IEM başvuru sorgulama işlemleri için e-randevu.istanbul.pol.tr/randevuApp/ bağlantısına giriş yaparak randevu sorgulama ve iptal bölümüne tıklayın.Burada TC kimlik no,baba adı ve diğer bilgileri doldurarak sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

IEM Başvuru İptali İşlemleri

IEM başvuru iptali işlemi için e-randevu.istanbul.pol.tr/randevuApp/ bağlantısına giriş yapın. Açılan ekranda randevu iptal bölümünde yer alan size ait kişisel bilgileri doldurun. Randevu işleminizin yer aldığı bölüme giderek “Randevu iptal et” butonuna tıkladığınızda randevu iptaliniz gerçekleşecektir.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir