Boş Plaka Ve Özel Plaka Sorgulama Yöntemleri ? ( EGM Sorgulama)
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Boş Plaka Ve Özel Plaka Sorgulama Yöntemleri ? ( EGM Sorgulama)

0

EGM Boş Plaka Ve Özel Plaka Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Günümüz çağında hemen hemen herkes araba sahibi. Bununla birlikte boş plaka ve özel plaka sorgulama yöntemleri de çoğaldı. Boş plaka sorgulama nasıl yapılır yeni bir araç satın alan veya kullanmış olduğu aracın plakasını değiştirmek isteyenler için başvurduğu bir yöntemdir.

Boş Plaka Ve Özel Plaka Sorgulama Yöntemleri

Bu yöntem daha çok özel plaka satın almak isteyen kişilerin yaptığı bir sorgulamadır. EGM plaka sorgulama sayfası her İl ve ilçe için birçok sonuç vermektedir. Genel olarak üç farklı yöntemle sorgulama işlemi yapılmaktadır. EGM, EGM internet sayfası veyahut trafik tescil şube müdürlükleri, SMS ile plaka sorgulama, sigorta bilgi ve gözetim merkezi SBM tarafından sorgulama yapabilirsiniz.

Boş plaka ve özel plaka sorgulama yöntemleri araba alışverişlerde ilk akla gelendir. Boş plaka sorgulama nasıl yapılır birçok kişi tarafından ya bilinmemekte ya da nasıl sorgulanacağı bilinmemektedir. Özel plaka siz talep etmeden takılması mümkün değildir. Lakin talep etmenizde her plakayı alacağınız anlamına gelmemektedir.

Özel plakayı çıkaracağınız adreste ikamet etmeniz gerekmektedir. Lakin ikinci el araçlar için bu yöntem geçerli olmayabilir. Aracınızı almadan EGM mutlak sorgulama yaptırmalısınız. Şirket üzerinden özel plaka alacaksanız EGM başvuru yapmalısınız. Emniyet genel müdürlüğü internet sitesi üzerinden plaka sorgulama bazı iller için mümkün olsa da çok fazla yaygın değildir. Ankara İstanbul İzmir Antalya Kocaeli gibi Şehirlere beni yazarak bağlantı uzantısı ile giriş yapabilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir