Kadınların Yeri

2 Yaşındaki Sendromla Başa Çıkmanın Pratik Yolları

2 Yaşındaki Sendromla Başa Çıkmanın Pratik Yolları

Gençlerin 2 yaşındaki sendromu hakkında gerekli detayları paylaşan Uzman Bilimsel Psikolog Fulda Koyun, anne ve babaya tavsiyelerde bulundu.

Sağlıklı gençlerde beklenen ve arzu edilen 2 yaş sendromu, sosyal ve psikolojik iyileşmenin bir parçası olarak özetleniyor. Gençler bu sendromu yaşarken, gerçekten duygularını keşfetmeye ve sosyal yeteneklerini geliştirmenin yollarını aramaya başlıyorlar.

2 yaşındaki sendromla başa çıkmanın pratik yolları

2 yaş sendromu olan çocukla yapılan savaşın ardından her şeye hayır dediğini söyleyen Uzman Bilimsel Psikolog Fulda Koyun, saldırgan ve öfkeli davranışlar sergileyerek, bir etki savaşına girerek, sert ve cezalandırıcı bir bakış açısının ortaya çıkabileceğini ortaya koyuyor. bu anlık senaryonun sonsuza kadar sürmesine neden olur. Yurtta kalmanın çocuğun psikolojik ve duygusal gelişimi üzerinde yapıcı sonuçlar doğurabileceğini ifade etti.

BU SÜRECİ OYUN OYNAYARAK DESTEKLEYİN…

Psikolog Koyun, kişilerin bu süreçte mükemmel bir sorumluluk sahibi olduklarını ifade ederek, “2 yaş sendromlu çocuğun isteklerini uygun şekilde algılamaya çalışmak, gerektiğinde hoşgörü göstermek için bu çok gerekli olabilir, ve zorunlu olduğunda net sınırlar çizmek. Çocukla doğru ve sağlıklı bir iletişim kurmanın altın kuralı, onunla eğlenceli video oyunları oynamaktır. Ayrıca çocuğun kişisel gelişimine yardımcı olmak ve yapılabilecek krizleri önlemek için kişisel olarak yapabileceği görevler verilmeli ve bunları elde etmesi için ona ilham verilmelidir. belirtti.

Psikolog Fulda Koyun, hane halkına tavsiyelerde bulundu ve ardından ünlü oldu:

-Odasını, oyuncaklarını, yatağını, yemek masasını toplamanıza izin vererek öğretilmesine yardımcı olun.

– Çocuğunuzla çorap kuklalarını bir araya getirin ve birbirleriyle tartışmalarını sağlayın.

– El ve yüz yıkama, emaye fırçalama, çatal-bıçak ve peçete kullanma eğitimi verin. Düzenli olarak onun için bunları yapmayı bırakın.

– Yanınızda oturun ve telefonda hayali konuşmalar yapın.

– Her gün toplu olarak müzikle dans edin, yeni şarkılar oluşturun.

– Çocuğunuzu merdivenlerden inip çıkmak için eğitin.

– Evde zıplama, zıplama, zıplama, emekleme gibi enerjik video oyunlarını oynamasına izin vererek fiziğini dengeli kullanması için eğitin.

– Çeşitli boyutlardaki ambalaj kaplarını istifleyerek kuleler inşa edin, ardından bunları top ile devirin.

– Oyun hamurundan tamamen farklı şekiller yapın, ardından boyayın. Bir görüntünün zıt yarısını keşfetme sporu yapın.

– Yurtta çorap ve eldiven keşfederek çalışmasına katkıda bulunun.

– Çocuğunuza günlük olarak bir resim e-kitabı sunun ve onu görüntülerle ilgili bilgilendirin.

– Çocuğa alternatif yapmak bu aralıkta yapılması gereken pek çok konu arasında olabilir. Örneğin, tamamen farklı iki kıyafet sunun ve hangisini gerçekten giymek istediğini veya tamamen farklı video oyunlarından hangisini gerçekten oynamak istediğini sorun. Bu, 2 yaş sendromu yaşayan çocuğun özel gelişimine olumlu katkı sağlayabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ