Ptt Adıma Yatan Para Var mı Sorgulama Nasıl Öğrenebilirim ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Ptt Adıma Yatan Para Var mı Sorgulama Nasıl Öğrenebilirim ?

0

Ptt Para Sorgulama 2022

PTT yi arayarak ya da PTT’nin web sitesinden online işlemler kısmına seçerek PTT kart hesap bakiyesi öğrenme işlemini gerçekleştirebiliriz. PTT adıma yatan para sorgulama işlemi günün şartlarına oldukça kolaydır. Eski yıllarda PTT bankacılık adına hizmet vermemekteydi. Son yıllarda bu hizmet vermeye başlayan PTT işimizi oldukça kolaylaştırmıştır.

PTT den adınıza para yatıp yatmadığını e-devlet üzerinden de bakabilirsiniz. Internet sitesinden PTT adıma yatan para sorgulama e devlet yazarak giriş sağlayabilirsiniz. Birçok kişi PTT ye gitmeden önce adına para yatıp yatmadığını öğrenmek ister. Çünkü PTT ye boş yere gitmemiş olur. T.c. kimlik numaranız ile şahsınıza herhangi bir para yatırılıp yatırılmadığını sorgulayabilirsiniz.

Ptt Adıma Yatan Para Var mı Sorgulama

Birçok kişi e-devlet’e olmadığı için ya da internet üzerinden bakamadığı için PTT ye gitmek durumunda kalacaktır. Bu durumda oldukça kötüdür çünkü teknoloji çağındayız boş yere yorulmaya gerek yok. Biran önce PTT işlemlerinizi online olarak yapmalısınız. Kuyrukta beklemek yerine e-devlet ile işimizi halletmeliyiz.

PTT adıma para sorgulama ekranı çok basittir. Tabiri Caizse tek tuşla e devlet sizlere yardımcı olacaktır. PTT’nin müşteri hizmetleri çalışma saatleri içinde her türlü bilgi için cevap vermektedir. Adınıza yatan parayı ister ATM’den ister bankadan istemenizde PTT şubesinden çekebilirsiniz. Eğer t.c. kimlik numarası ile sorgulama yapmak istemiyorsanız hesap numarası ile de sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 8 karakterden oluşan hesap numaranızı sorgulama ekranına girmeniz yeterli olacaktır.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir