Süet Deri Ayakkabı Su Geçirir Mi ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Süet Deri Ayakkabı Su Geçirir Mi ?

0

Süet Deri Ayakkabı Su Geçirir Mi ?

Malum kış ayı geldi ve artık yağmurlar da yavaş yavaş yağmaya başladı. Şimdi ise süet ayakkabı tercih edenlerin en çok merak ettiği soru süet deri ayakkabı su geçirir mi ? sorusu yer alıyor. Günümüzde ise en çok tercih edilen ayakkabılardan birisi de süet deri ayakkabıları oluyor. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından çok tercih edilmektedir. Süet deri ayakkabıların aynı zaman da birden fazla modeli bulunmaktadır. Hem yazın hem de kışın tercih edilen süet ayakkabılar su geçiriyor mu ? ona bakalım.

Süet Deri Ayakkabı Su Geçirir mi

Süet deri olan ayakkabılar kışın kuru soğuklarda giyilebilir fakat çok yağmurlu olan havalar da kullanılması pek uygun değildir. Yazın , baharda , kış aylarında kuru havalarda ve yağmursuz havalar da rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ama yağmurlu havalar da tercih edilmesi uygun değildir. Çünkü süet ayakkabılar su geçirir.

Süet Ayakkabı Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Süet ayakkabıların bakımı diğer ayakkabılara göre biraz zordur. Deri olan ayakkabıları mesela ıslak bir bez ile silip temizleyebilirsiniz fakat süet olan ayakkabıları kısa sürede temizlemeniz pek mümkün değildir. Bu yüzden süet ayakkabı alacağınız zaman bunlara çok dikkat etmeli ve temizlerken de özen göstererek temizlemeniz gerekiyor.

1-)Silerek Temizleme Yöntemi

Süet ayakkabılarınızı çok fazla değil kısa süreliğine bile kullansanız hemen tozlanmaya başlar. Ayakkabının üzerinde ise hem kirler hem de tozlar oluşmaya başlar ki bunları temizlemek için temiz bir bez kullanmanız gerekiyor. Nemli bir bezi elinize alarak çok titiz bir şekilde uygulama yaparak temizleyebilirsiniz.

2-)Fırça ile Temizleme

Diğer temizleme yöntemlerinden birisi de fırça ile temizleme yöntemidir. Ayakkabınızın temizliği için kullanacağınız fırçayı ise ister satın aldığınız ayakkabıcıdan isterseniz de farklı mağazalardan alabilirsiniz. Fırçanızı ayakkabının kirlenmiş olduğu yerleri güzel bir şekilde yavaş hareketlerle temizleyebilirsiniz.

Süet Deri Ayakkabı Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Süet ayakkabınızı eğer titiz ve güzel bir şekilde kullanırsanız o zaman uzun yıllar boyunca dayanır. Çünkü süet ayakkabılar diğer ayakkabılara nazaran çok çabuk kirlenir ve bu yüzden nasıl muhafaza edilmesi gerektiğini de çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Süet deri ayakkabılarınızı temizleme işlemi yaptıktan sonra özel kutusuna koyarak uzun bir süre temiz olarak saklayabilirsiniz. Ayakkabı kutusunda saklandığınız sürece hiçbir şekilde kirlenmez ve altında ezilmeler meydana gelmez.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir