Allık Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Allık Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0

Allık uygularken nelere dikkat etmeliyiz ?

Allığınızın cildinize karışmasını ve tüm gün kalıcı olmasını sağlamak için her zaman önce yüzünüzü yıkayın ve nemlendirin. Kuru veya yağlı cilt makyajı tutmaz, bu nedenle cildinizi sağlıklı, pul pul dökülmüş, temiz ve esnek tutmak makyajın güzel bir şekilde karışmasını ve daha uzun süre dayanmasını sağlar.

Allık uygularken nelere dikkat etmeliyiz

Allık sürme teknikleri

Allığınızın daha da uzun süre dayanmasını sağlamak cildi hazırlayan ve makyajın tüm gün sürmesine yardımcı olmak için kaymaz bir kanvas oluşturan bir makyaj astarı ile başlayın. Başka bir güzellik ürününe yatırım yapmak istemiyorsanız, cilt tonunuzu eşitlemek ve allıklara yapışacak bir şey vermek için fondöten veya renkli bir nemlendirici üzerine allık sürün.

Allık sürmenin püf noktaları

Allık tek bedene uyan bir ton değildir teninizi düzleştirmek için doğru rengi seçmeniz gerekir. Çok karanlık veya çok parlak bir şey, size o sıcak, genç ışıltıyı vermek yerine aslında sizi yaşlandırabilir. Anahtar, doğal kızarıklığınıza yakın bir şey seçmek ve bunun ne olduğunu anlamanın en iyi yolu yanaklarınızı çimdiklemektir. Hala emin değilseniz, en iyi gölgenizi bulmak için bazı ipuçları:

Çok solgun, açık tenliyseniz, tonunuzu zorlamayacak güzel bir renk akışı için açık pembeleri tercih edin. Soluk pembe ve leylak formülleri, açık teninizi cafcaflı görünmeden düzleştiren saf bir renk yıkaması sağlar. 

Allık Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Açık-orta tenliyseniz, cildinize güzel bir parlaklık vermek için şeftali pembesi bir ton seçin. 

Altın veya zeytin ten tonları için, cildin sıcak alt tonları daha parlak, daha keskin pembelere dayanabilir. 

Daha koyu ten tonları, bir ışıltı ve gerçekten parlak sonuçlar sağlamak için parlak bir kayısı gibi sıcak alt tonlu daha parlak tonlara gidebilir.  Gölge parlak görünse de, doğal bir görünüm için cilde parlatır.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir