Konut Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  1. Anasayfa
  2. Güncel

Konut Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0

İkinci el ev alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

Aranan konumda, güzel bahçeli müstakil bir ev balkon ya da teraslı eski evlerin genellikle çok özel bir çekiciliği vardır. Kendinizi yeni bir binanın stresinden kurtarırsanız, hızlı bir şekilde taşınabilirsiniz. Ancak hayalinizdeki evin bir kabusa dönüşmemesi için dikkat etmeniz gereken birkaç şey vardır.

İkinci el ev alırken nelere dikkat etmeliyiz

Ev Alırken Dikkat Etmeniz ve Bilmeniz Gerekenler ?

Kendi dört duvarınıza sahip olma hayalinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, finansal durumunuz konusunda gerçekçi olmalısınız ve mümkünse zaten bir şeyler biriktirmiş olmalısınız. Faiz oranlarının düşük ve kredilerin ucuz olduğu zamanlarda bile mülk satın almak iyi düşünülmeli ve planlanmalıdır. Daha sonra aylık ödemeleri karşılayabileceğinizden emin olmak için bütçeyi hesaplarken yeterince zaman ayırın.  

İkinci el gayrimenkul için mevcut gergin piyasa durumu göz önüne alındığında, uygun bir mülk aramaya başlamadan önce kendi mali çerçevenizi net bir şekilde tanımlamanız gerekir. Satın almadan önce, finansman için bir teklif alın ve bankanız tarafından onaylatın. Bu, satıcının veya komisyoncunun bir mülk için birden fazla ilgili tarafı varsa, teklifi kazanma şansınızı artırır.

Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Bir ev satın alırken en önemli detay mülkün konumu kriterdir. Bunun nedeni, mülkün değeri üzerinde, yani sonraki yeniden satış değeri üzerinde belirleyici bir etkiye sahip olmasıdır. Ev uzakta mı yoksa günlük yaşam için önemli olan her şey yakınınızda mı? Gelecekteki yaşam ortamınızı dikkatlice keşfetmek için zaman ayırın, özellikle şehir veya ilçede yeniyseniz bu püf noktalar önemlidir.

Konut Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayrıca sessiz bir bölge olup olmadığını veya karayolu trafiğinden veya ticari bir işletmeden gürültü kirliliği bekleyip bekleyemeyeceğinizi kontrol edin. Bunu öğrenmenin en iyi yolu, günün farklı saatlerinde hayalinizdeki eve gitmektir. Bu özellikle önemlidir çünkü “gürültü” çok öznel bir şeydir. Bu vesileyle müstakbel komşularınızı tanımanız mümkün olabilir.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir