Yeni Alınan Kapı Kilidi Nasıl Takılır ? Kapı Kilidi Nasıl Değiştirilir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Yeni Alınan Kapı Kilidi Nasıl Takılır ? Kapı Kilidi Nasıl Değiştirilir ?

0

Yeni Alınan Kapı Kilidi Nasıl Takılır ?

Yeni bir eve tanışan birisinin genel olarak yapmış olduğu ilk işlerin başında dış kapı kilidi değiştirmek oluyor. Çünkü bu yapılan husus güvenlik açısından çok önemli olmaktadır. Yeni bir eve taşındığınız zaman usta çağırmadan kendiniz kapının kilidi değiştirmek istiyorsanız o zaman yazımızı okumaya devam edin.

Yeni Alınan Kapı Kilidi Nasıl Takılır

Başka bir eve taşındığınız zaman çelik olan kapının kilit sistemi çalışıyorsa olsa bile yenisi ile değiştirmek gerekir. Bu kapı kilidini değiştirmek için ise ustaya para vermeden kendimiz de yapabiliriz. İşte kapı kilidini değiştirmek için yapılması gereken püf noktalar ;

Yeni Kapı Kilidi Alırken Neye Dikkat Etmeli?

Yeni bir kapı kilidini almadan önce ilk olarak eski olan kapının kilidinin fotoğrafını çekin ve daha sonra kapı kilidi satan yere gidip o fotoğrafı göstererek o yere uygun kapı kilidini alabilirsiniz.

Yeni Kapı Kilidi Alırken Neye Dikkat Etmeli

Eski Kapı Kilidi Nasıl Çıkartılır?

Eski kapı kildini çıkarmak için ilk olarak alt ya da yan tarafta bulunan vidaları tornavida ile çıkartalım. Daha sonra kilit mekanizmasında bulunan uzun göbek vidasını çıkartalım ve kilit göbeğinin hem ön hem de arka kısmında kalan yeri de sağ ve sola doğru hareketler yaparak o göbeği oradan çıkartalım.

Yeni Alınan Kapı Kilidini Nasıl Takarım?

Eğer kilit olan yer de paslanma varsa ilk olarak yeni kilidi takmadan önce paslı olan bölgeye pas sökücü uygulayalım. Şimdi yeni kilidi takmak için başlayalım. İlk olarak kapı kilidinin orta kısmında yer alan kilit sistemini düz konuma getirelim ve her 2 kısım da eşit olacak şekilde takalım. Vidaları takma işlemi yapmadan önce mutlaka anahtar ile kilidi kontrol ederim. Eğer çalışıyorsa o zaman yeni kilidin vidalarını takalım ve iyicene sıkalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir