İnatçı Pas Lekelerini Çıkartmak İçin En Etkili ve Doğal Yöntemler
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

İnatçı Pas Lekelerini Çıkartmak İçin En Etkili ve Doğal Yöntemler

0

Zaman içerisin de evimizde kullanmış olduğumuz eşyalar yavaş yavaş pes tutmaya başlar ve eğer hemen temizlemezsek zaman içerisin de inatçı lekeye dönüşür ve çıkartılması gerçekten çok zor olur. Genel olarak banyolar da kullanmış olduğumuz fayanslar , metal eşyalar ve mutfak tezgahları gibi yerler hemen pas lekesi tutmaya başlar. Peki bu oluşan inatçı pas lekelerinden doğal yöntemlerle nasıl kurtulabiliriz ?

İnatçı Pas Lekelerini Çıkartmak İçin En Etkili ve Doğal Yöntemler

Pratik Şekilde Hazırlayacağınız Karbonat Macunu İle Pas Lekelerinden Kurtulmak!

Karbonat biliyorsunuz ki temzilik konusunda en çok tercih edilenlerden birisidir. Pas lekesinden de kurtulmak için karbonat ile hazırlayacağımız temizlik macunu ile bu zorlu lekelerden kurtulmak mümkün. İlk olarak yapmamız gereken arkadaşlar karbonatın içerisine 1 miktar olacak şekilde su ekleyelim ve daha sonra macun kıvamına gelesiye kadar karıştırın.

Macun olduktan sonra pas lekesi olan bölgeye sürelim ve macun kuruyana kadar bekleyelim. Macun pas lekesinin üzerinde kuruduktan sonra fırça ile bu bölgeyi ovalım ve ovmadan sonra da su ile durulayıp pes lekesine de elveda diyelim.

Beyaz Sirke Kullanarak Pas Lekelerini Çıkartmak

İnatçı olan pas lekelerinden kurtulmanın bir diğer yolu ise beyaz sirkedir. Paslı olaran yere beyaz sirkeyi dökelim ve yaklaşık olarak 20 dakika kadar bekleyelim. Sonra o bölgeyi fırça yardımı ile ovalayalım ve bu şekilde pas lekesini çıkarmış olacağız. Ama bu beyaz sirke sadece küçük çaplı yerler içindir. Eğer geniş bir alanda varsa pas lekesi o zaman arklı yöntem kullanmanız gerekecektir.

Bunu yapmak için de geniş olan yere beyaz sirkemizi dökelim ve kurumasını bekleyelim. Fırça kullanmak yerine temizlik beyaz boyutunda olan beyaz sirkeye batırmış olduğumuz alüminyum folyo kullanarak paslı olan bölgeyi iyicene ovalayalım ve bu şekilde çıkartalım.

İLGİLİ YAZI ;

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir