Saç Boyası Nasıl Akar ?
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Saç Boyası Nasıl Akar ?

0

Bazı insanlar kalıcı saç boyasının ilk veya ikinci yıkamadan sonra aktığını fark eder. Bu, saç tellerinin dış katmanlarına tutturulmuş fazla boya olduğunda meydana gelme eğilimindedir. Bu genellikle sorun değildir çünkü saç telinin içinde hala asla yıkanmayacak bol miktarda renk vardır. Yani sadece fazla boyayı yıkarsınız ve o andan itibaren her şey yolundadır.

Saç Boyası Nasıl Akar

Ancak nadiren de olsa boya saça tam olarak nüfuz etmez veya moleküller saçın korteksinde sıkışıp kalacak kadar büyük olmaz. Bu sizin başınıza gelirse, kalıcı saç renginizin her duş aldığınızda yıkandığını görebilirsiniz.

Bu aynı zamanda saç boyasının yıkandıktan sonra renginin açılmasına da neden olacaktır. Dolayısıyla kalıcı saç boyasının akması yaygın bir durum değildir, ancak yine de birçok insan için söz konusudur.

Saçtaki Boya Nasıl Akıtılır?

Saç boyası nasıl akar merak ediyorsanız bunu yapmak temelde çok basittir. Saçlarınızı boyadıktan sonra yapmamanız gereken her şeyi yaparak saç boyanızın kısa süre içerisinde akmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bunun kesin bir çözüm olmadığını unutmamalısınız.

Örneğin aşırı sıcak su ile saçları yıkamak siyah boya nasıl akar sorusunun en net cevabıdır. Siyah boya sıcak suya karşı en dayanıksız renk tonlarından biridir. Özellikle saç yeni boyandığında kısa süre içerisinde aşırı sıcak su ile saçlarınızı yıkayarak bunu sağlayabilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir