Ele Sinen Soğan Kokusu Nasıl Çıkar ? Hızlı Ve Pratik Yöntem
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Ele Sinen Soğan Kokusu Nasıl Çıkar ? Hızlı Ve Pratik Yöntem

0

Genel olarak mutfakta yemek yaptığımız zaman sürekli olarak karşılaşmış olduğumuz sorunlar arasında elimize sinen soğan kokusu oluyor. Elimize sinen bu soğan kokusu gerçekten hem can sıkıcı hem oluyor hem de sosyal hayatımızı da olumsuz yönde etkiliyor. Ama aslında hanımlar bakarsanız bu dertten kurtulmak mümkündür.

Ele Sinen Soğan Kokusu Nasıl Çıkar

Mutfak işleri ile uğraşan insanların ortak sorunları arasında ele sinen soğan kokusu oluyor. Ama şimdi sizlere vereceğimiz bazı pratik ve hızlı yöntemler sayesinde elinize sinen soğan kokusunu çok kolay bir şekilde çıkartabileceksiniz. İşte o yöntemler ;

Limon Suyundan Yardım Alarak

Elinize sinen soğan kokusunu önlemenin ilk yöntemi limon suyu oluyor. İlk olarak elinizin sığabileceği genişlikte kabın içerisine az miktarda su ekleyin ve 1 limon suyunu sıkın. Elinizi bu kabın içerisin de yaklaşık olarak 3 dakika bekletin. Eğer ellerinizi yeteri kadar bekletirseniz soğan kokusu da elinizden hemen çıkacaktır.

Domates Suyu Formülü

İkinci yöntemiz de domates suyu formülü oluyor. 1 domates elinize alın ve suyunu avucunuzun içerisine sıkıp biraz ovalayın. Bu şekilde domates suyu elinizde 5 dakika kadar kalsın ve daha sonra sabunlu su ile yıkayın. Bu şekilde elinizdeki soğan kokusunu çok kolay bir şekilde çıkarmış olacaksınız.

Tuz ve Soğuk Su Karışımı

Hem tuz hem de soğuk suyu kullanarak elimizdeki soğan kokusunu hemen çıkaracağız. İlk olarak büyük bir avuç tuzu soğuk suyun içerisine ekleyin ve macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Macun kıvamına geldiği zaman elinize sürün ve ovalayın. Bu şekilde yaparak soğan kokusundan kurtulmuş olacaksınız. Fakat ellerinizin bu durum da zarar görmemesi için nemlendirici krem kullanırsanız daha iyi olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir