Saç Boyası Nasıl Çıkar ? Yöntemleri Nelerdir
 1. Anasayfa
 2. Kadınca

Saç Boyası Nasıl Çıkar ? Yöntemleri Nelerdir

0

Evde Saç boyası nasıl çıkar ? Evde saç boyalarınızı kısa ve pratik yoldan çıkartmak istiyorsanız o zaman kızlar doğru adrestesiniz. Boya yapacağınız zaman eğer sizler gerekli olan önlemleri almadığınız takdir de hem cilt hem de kıyafetlerinizin üzerine boyalar bulaşabilir ve bunu da çıkartmak bir hayli dert olur. Bunların yanı sadece bize değil halı veya mobilyalarımıza bile boya sıçrayabilir. Bu yüzden boyama yapacağımız zaman gerekli olan tedbirleri alıp ona göre hareket etmemiz gerekiyor. Boya yapacağımız zaman eldiven takmamız ve yüzümüze de vazelin sürmemiz en doğru karardır.

Saç Boyasını Çıkarma Adımları

Kızlar saçlarımız için boya kullandığımız malzemenin içerisinde oksidan bulunur ve boyama işlemi yaptığımız zaman hem cildimize hem de saçlarımıza yaklaşık 10 dakika kadar süre de nüfus etmeye başlar. Yani bu süre içerisinde ise bize leke bulaşması da an meselesi olur. Hele sizler açık renk yerine koyu renk tercih ediyorsanız o zaman leke daha zor olur.

Saç Boyası Giderme Yolları

SAÇ BOYASI NASIL ÇIKAR ?

 • Saç boyasından kurtulmak istiyorsanız o zaman ilk yapmanız gereken yöntem elinize az bir şey pamuk alıp zeytinyağı yardımı ile lekeli olan yerlere sürmeye başlayın ve hafifçe ovalayın. Eğer leke uzun bir süre boyunca beklemediyse hemen çıkacaktır.
 • Bulaşan leke uzun bir süre beklemediyse o zaman makyaj temizleme suyu yardımı ile çok kolay bir şekilde çıkarma işlemi yapabilirsiniz.
 • Saç boyası lekesini çıkarmak için kullanabileceğiniz diğer yöntem ise saç spreyi olabilir. Elinize pamuk alın ve üzerine çok fazla olmayacak şekilde saç spreyi sıkıp bulaşan bölgeyi ovun. Fakat bunu sadece el ve kol bölgelerinize uygulayın sakın yüzünüze uygulama yapmayın.
 • En etkili diğer yöntemlerden birisi de aseton olabilir. Biliyorsunuz ki aseton çok güçlü bir maddedir ve bu yüzden rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fakat cildiniz hassas ve sivilceleriniz varsa yüzünüze kesinlikle uygulamayın.
Saç Boyası Giderme
 • Kuru bir cildiniz varsa kızlar o zaman saç boyası siz de çok zor çıkar. Bunu da önlemek için yapmanız gereken boyalı olan bölgeye nemlendirici krem uygulaması yapın. Bu şekilde kuru olan cildinizden kolayca çıkabilir.
 • Koyu saç boyalarını bilirsiniz gerçekten çok kötüdür ve çıkarması da bir o kadar zordur. Ama bunu şöyle bir uygulama yaparak çıkartabiliriz. Boyama işlemi yapıldıktan 24 saat sonra saçlarınızı yıkayın ve daha sonra saç kremi uygulaması yapınız.
Saç Boyası Çıkartma Yolları
 • Boya eğer kıyafetlerinize bulaştıysa o zaman fazla beklemeden hemen müdahale etmemiz gerekiyor. Bunun için bir kap alın ve içerisinde sirke ile çamaşır deterjanı ekleyip nereye bulaştıysa leke o bölgeyi suya bastırın. Yaklaşık olarak 4 saat suda beklesin ve sonra makineye atıp yıkayın.
 • Koltuk veya halı gibi yerlere bulaşan lekeleri çıkarmak için elinize temiz bir bez alıp silin. Sonra bulaşık deterjanı yardımı ile hafif bir şekilde o lekeli olan bölgeyi ovalayın. Eğer leke çıkmazsa o zaman saç spreyi sıkıp temiz bez yardımıyla çıkarmayı deneyin.
 • Saç boyasını çıkarma yöntemleri arasında limonda çok etkili yöntemler arasında yer alır. Boya bulaşan yere limon suyu dökelim ve 5 dakika kadar bekleyip temiz bezle silelim.
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir