Kadınların Yeri

Makyaj Temizleme Suyunu Evde Nasıl Yaparız ?

Makyaj Temizleme Suyunu Evde Nasıl Yaparız ?

Makyaj Temizleme Suyu Nasıl Yapılır ? 

Makyajı doğal olarak çıkarmak için birkaç harika seçenek var ve bunlar makyajsız günlerde bile harika cilt bakımı tarifleri vardır.

Makyaj Temizleme Suyu Nasıl Yapılır Yağ temizliği kulağa nasıl geliyorsa öyledir: yüzünüzü yağla temizlemek kendiniz yapacağınız makyaj temizleyicisi en basiti olabilir. Ancak yağ temizliği aslında gözeneklerinizdeki fazla yağı çözebilir. Doğru yağları kullanarak aşırı kuru veya aşırı yağlı cildi dengeleyebilirsiniz çünkü yağ temizliği her cilt tipinde işe yarayabilir.

Makyaj Temizleme Suyu Nasıl Yapılır

Temizleme suyu için kullanılan popüler yağlar arasında zeytinyağı bulunur, ancak bazı deneylerle diğer yağların cildiniz için iyi çalıştığını görebilirsiniz. Ayçiçeği, aspirin, avokado ve hindistancevizi yağları da işe yarayabilir.  Cildiniz için hangi yağların doğru olduğuna karar vermek için makyaj temizleme suyu yapımı aşağıdaki tariflerden birini deneyin:

Yağlı Cilt: 1/3 zeytinyağı veya fındık yağı ila 2/3 zeytin, ayçiçeği veya diğer yağ

Karma Cilt: 1/4 zeytinyağı veya fındık yağı ve 3/4 zeytin, ayçiçeği veya diğer yağlar

Kuru Cilt: Zeytinyağı gibi tüm besleyici yağlar veya besleyici yağlara çok az miktarda fındık yağı eklenir

Yağ temizleme yöntemini kendin yap makyaj temizleyicisi olarak kullanmak için:

Çeyrek büyüklüğünde yağ kullanın ve yüzünüze bir ila iki dakika masaj yapın. (Cildinizi önceden yıkamanıza veya ıslatmanıza gerek yoktur.)

Temiz bir bezi çok sıcak suya batırın ve yüzünüze koymadan önce sıkın. Yüzünüzü bir dakika kadar oturmasına ve buğulamasına izin verin.

Cildinizi bezin temiz tarafı ile silin ve geride kalan ince yağ tabakasının cildinizde kalmasına ve ıslanmasına izin verin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ