Ankara Özel Kız Yurtları Rehberi 2023
 1. Anasayfa
 2. Güncel

Ankara Özel Kız Yurtları Rehberi 2023

0

Ankara özel kız yurtları eğitim süreçlerini düzenli bir şekilde sürdürmek isteyenler için ayarlanmış yurtlardır. Öğrenciler için ev rahatlığını aratmayacak konfor ve temizliğin düşünülmüş olması ebeveynler için tercih sebebidir. Sadece alınan eğitimin kalitesi değil kalan zamanlarında vakit geçireceği yerin güvenilirliği de bir o kadar önemlidir.

Bin bir emekle girilen Üniversite sınavının sonuçlanmasının ardından tercih telaşı başlamaktadır. Çalışkan zihinler kazandıkları okulun sevinciyle birlikte kalacakları yerin merakıyla dolup taşmaktadır. Evinden sonra en uzun süre ikamet edecekleri yer orası olacaktır. Edinecekleri dostluklar güzel anılar onlarla sonsuza kadar gidecektir. Bu sebeple Ankara özel kız yurtları arasından seçimler dikkatle yapılmalıdır.

Ankara Özel Kız Yurtları Öğrenciye Hangi İmkanları Sağlamalıdır?

Anne babaları en düşündüren şey evlatlarını emin ellere teslim edememe korkusudur. Acaba yurduna giriş yaptı mı, yemeklerini yedi mi, kaldığı yer sıcak mı soruları akıllarda dönüp durur. Ankara özel kız yurdu arayışındaysanız tüm soru işaretlerinize cevabı İdeal Yurtlar verecektir. Deneyimleriyle her sene başarısını arttıran yurt zinciri hakkında gerekli bilgi alabilirsiniz.

İdealÖğrenciYurtları, Ankara özel yurtlar içerisinde 28 yıllık engin tecrübe sunan başarılı bir kurumdur. Bu yola sadece öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını gidermek için çıkmamıştır. En büyük amacı geleceğin nesillerine hayatlarında söz sahibi olmalarına katkı sağlamaktır. İdeal yurtları güvenli ve rahat bir ortam sağlamakla birlikte pek çok ihtiyacı da karşılayacak niteliktedir.

Ankara kız yurtları ya da erkek yurtları sundukları imkanlarla tercih edilmelidir. Bunlar;

 • Güvenilirlik ve rahatlık
 • Konaklama
 • Kahvaltı
 • Çalışma odaları
 • Spor salonu
 • Çamaşırhane
 • Banyo ve tuvaletler
 • Güvenlik
 • Temizlik – hijyen
 • İsteğe göre tekli çiftli üçlü odalar
 • İnternet

İdeal öğrenci yurtları bünyesinde Konya, İstanbul ve Ankara özel kız yurtları ile erkek yurtları size ne avantajlar sunuyor bilmek ister misiniz?

YemekÜcretsiz kahvaltı
7/24 İletişim – DiyalogOdayla ilgili ya da genel olarak yaşanılan sıkıntı, istek üzerine resepsiyonla iletişime geçilebilmektedir.
Ring ServisYurt ile kampüs, kampüs ile yurt arasında belirli saatlerde servis kalkışı yapılmaktadır. Bu sayede ulaşım sorunu ortadan kalkmaktadır.
Ücretsiz İnternetÖğrencinin ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde internet hizmetinden yararlanılmaktadır.
TemizlikGünün belirli saatlerinde personel tarafından oda temizlikleri hijyenik bir şekilde yapılmaktadır.
Çamaşır Yıkama- Ütü Yapmaİstediğiniz her an tahsis edilen çamaşır makineleriyle ücretsiz yıkama yapabilirsiniz. Ütülerinizi de ücretsiz bir şekilde yapabilmeniz mümkündür.
TV İzlemeÇok kanallı TV sisteminden yerli yabancı istediğiniz kanal ve programları izleyebilirsiniz.
Kartlı odalar – Master Kilitli OdalarBu sistem ile özel alanlarınıza sizden başka kimse izniniz olmadan giriş yapamayacaktır.
Spor SalonlarıŞubelerin birçoğunda bulunan spor salonlarından ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Ankara özel kız yurtları ve erkek yurtları GüvenlikGiriş çıkışlar ve çevre, anlaşmalı güvenlik sistemi ile kameralar eşliğinde denetlenmektedir.
Sinema Salonları16. ve 20. Şubede yer alan sinema salonları ile dilediğiniz filmleri izleyebilirsiniz.
SağlıkAnlaşmalı oldukları sağlık kuruluşu ile düzenli kontrollerinizi yaptırabilirsiniz.
Parmak İziyle veya Kartla GirişYurda giriş çıkışlarınız parmak izi veya kart ile gerçekleştirilmektedir.
TurnuvalarYurtlar arası gerçekleştirilen spor müsabakalarına katılabilir, kupa heyecanı yaşayabilirsiniz.
Çalışma OdalarıSessiz ve ferah bir ortamda ders çalışma olanağı sağlamaktadır.
KafeteryaYurttan dışarı çıkmaya gerek kalmadan günün her saatinde ihtiyacınızı karşılayacağınız kafeterya hizmeti vardır.
Referansİlk referansınız İdeal Yurtlarından olacaktır. Cv’nize ekleyebileceğiniz ilk referans mektubunuz yurdunuzdan olacaktır.
KuaförYurtlarda yer alan kuaför hizmetinden sizler de yararlanabilirsiniz.
Kültürel AlanlarSinema satranç konser gibi eğlenceli aktivitelere katılabilirsiniz.

Ankara Özel Kız Yurtları İçinde Ankara İdeal Kız Yurtları Farkını Keşfedin!

İdeal Yurtları 1994 yılından bu yana Ankara ve İstanbul’da açtıkları yurtlarla büyük bir zincirin zeminini atmıştır. Şimdilerde ise öğrencilerin okudukları üniversitelere yakın şubeleri sayesinde aktif bir başarı elde etmiştir. Ankara kız öğrenci yurtları arayışında olan öğrencilerine kendi evlerindeki konforu ve güveni sağlama vaadi vermektedir.

Konya’da 16, Ankara’da 4, İstanbul’da 1 şubeye sahiptir. 21 birbirinden eşsiz şubesiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı onaylı bir yurt zinciridir. Yenilikçi ve geliştirici hizmet anlayışıyla Ankara özel kız yurtları ve erkek yurtları arasında liste başı olmanın hakkını vermektedir. Sağladığı sosyal etkinlikler ile öğrencilerin farklı aktiviteler edinmesine de yardımcı olmaktadır.

İdeal Yurtları Erkek Yurtları Arasında da 1 Numara!

Gözlerden sakınılan evlatlar hayatlarının ilk adımını üniversite ile atacaktır. Yeni dostluklar edinecek, farklı kültürlere sahip insanlarla birlikte yaşama ve okuma deneyimini yaşayacaktır. Bu özel deneyimlerin yaşanması için yaşayacağı ortam, alacağı eğitim kadar önemlidir. Sadece Ankara özel kız yurtları değil aynı kriterlerde Ankara erkek yurtları seçenekleri olması da gerekmektedir.

Erkek yurtlarında da aynı tertip ve düzene özen gösteren İdeal Yurtları 8 erkek şubesiyle hizmet vermektedir. Kurumun Ankara özel kız yurtları ile hiçbir farkı yoktur. Temizlikten yemeğe, güvenlikten oda kişi sayısına kadar her şey aynıdır. Kızlarla tek fark özel Ankara erkek öğrenci yurtları sosyal faaliyetlerinin değişiklik göstermesi denilebilir.

Konya’da 6, Ankara yurtları olarak 2 şubeye sahip İdeal yurtları annelerinizin sağladığı hijyen ve düzeni sizlere sunmaktadır. Bununla kalmayıp başarılarınıza destek olmak isteyen kişilerin gözetimi altında olmak bir ayrıcalıktır. Bu ayrıcalığı sizde yaşamak ve huzurlu bir üniversite hayatı isterseniz İdeal Yurtları deneyimlemelisiniz…

Ankara Özel Yurt Fiyatları 2023

Üniversitelerle olan ilişkide aktif rol oynayan yurtlar sağladığı olanaklarla birlikte fiyatlarıyla da araştırılmaktadır. Devlet yurtları devletin belirlemiş olduğu fiyatlar bünyesinde tanımlanmaktadır. Bütçeyi zorlamayacak şekildedir fakat verdikleri maalesef kısıtlıdır. Özellikle odaların küçüklüğü, kalabalığın verdiği sebeple havasızlık ve yeteri kadar temizlik özverisinin olmayışı uygun fiyatlı olma nedenlerinden biridir.

Ankara yurt fiyatları kaliteli hizmet bakımından diğer illerde olduğu gibi farklılık göstermektedir. Özel yurtlar isminden de anlaşılacağı üzere öğrencilere gereken özeni ve değeri veren yurtlardır. Peki Ankara özel kız yurtları ve diğerleri bunu nasıl yaparlar?

 • Yaşadığı alanı ferah tutarak,
 • İhtiyaç duyduklarını onlara sunarak,
 • Kendini geliştirmesine belirli olanaklar sağlayarak,
 • Ailesinden ayrılan öğrenciye evinin konforunu sağlayarak
 • Giriş çıkışlarını kontrol ederek,
 • Ankara özel kız yurtları Gerekli durumlarda aileyi bilgilendirerek,
 • Ahlaki kurallara uyarak ve uyulmasını sağlayarak yaparlar.

Ankara Tek kişilik Yurt Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

Ankara özel kız yurtları ve diğer yurtlarda da fiyat seçenekleri istenilen odaya göre değişiklik göstermektedir. Tek kişilik odalar sadece bir kişiye ait olduğundan elbette ki 2, 3 veya daha fazla kişilik odalara göre fiyatı farklı olacaktır. Sağladığı özel alan ve konfor evinizdeki gibi size aittir.

Bir başkasının kurallarına gerek kalmadan odayı yalnız kullanmak ders çalışma, istediğiniz gibi kullanmanız açısından ayrıcalıktır. Ankara özel kız yurtları ve erkek yurtları içinde altın harflerle yazılan İdeal Yurtları oda temizliğine gereken önemi vermektedir. Bununla birlikte bazı şubelerde odalara özel banyo da bulunmaktadır. Konumu, verdiği hizmeti, oda tipi fiyatı etkileyen faktörlerdendir.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir