Jade Roller Yeşim Taşı Masaj Aleti Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır ?
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Jade Roller Yeşim Taşı Masaj Aleti Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır ?

0

Jade roller son zamanlarda popüler hale gelen bir masaj aletidir. Yeşim taşından yapılan bu rulolar yüz ve boyun bölgesinde kullanılarak cilde masaj yapılmasını sağlar. Masajın amacı yüz kaslarını rahatlatmak cildi sıkılaştırmak ve dolaşımı arttırmaktır.

Jade Roller Yeşim Taşı Masaj Aleti Ne İşe Yarar

Jade rollerı kullanmak oldukça basittir. İlk önce yüzünüzü temizleyin. Ardından yüzünüzde biraz nemlendirici ya da serum kullanarak ruloyu yüzünüze uygulayın. Ruloyu yavaş ve nazik hareketlerle yüzünüzde gezdirin. Yüz bölgenizi 3 bölüme ayırarak başlayabilirsiniz.

Alın ve burun bölgesi yanak bölgesi ve çene bölgesi. Burun bölgesinde orta noktadan başlayarak dışarı doğru çekin. Yanak bölgesinde alttan üste doğru ilerleyin. Çene bölgesinde ise çene hizasından başlayarak çene uçlarına doğru ilerleyin.

Kasları Rahatlatan Jade Roller Cilt Tonu Ve Gençlik İçin Etkili Bir Yöntem

Jade roller ile yapılan masaj kan dolaşımını artırarak ciltteki besin ve oksijen akışını artırır. Bu masaj yüz kaslarını rahatlatarak cilt tonunu artırır ve ince çizgilerin azalmasına yardımcı olur. Soğuk yüzeyi gözaltı torbalarını azaltmaya yardımcı olur. Roller masajı rahatlatıcı bir etkiye sahiptir ve stresi azaltmaya yardımcı olabilir.

Jade rollerı herkes kullanabilir. Cilt tipiniz ve hassasiyetiniz göz önünde bulundurulmalıdır. Hassas ciltler jade rollerı çok sert kullanmamalıdır. Akne sivilce yara izleri veya cilt enfeksiyonları olan kişiler de jade roller kullanmaktan kaçınmalıdır.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir