Evde El Halteriyle Nasıl Egzersiz Yapılır ? 
  1. Anasayfa
  2. Güncel

Evde El Halteriyle Nasıl Egzersiz Yapılır ? 

0

Evde el halteriyle nasıl egzersiz yapılır? Birçok kişi tarafından araştırılır. Evde el halterleriyle egzersiz yapmak, vücut kaslarınızı güçlendirmek ve formda kalmak için etkili bir yol sağlar. İşte evde el halteri kullanarak yapabileceğiniz temel egzersizler şunlardır. 

Evde El Halteriyle Nasıl Egzersiz Yapılır
Evde El Halteriyle Nasıl Egzersiz Yapılır

Dumbbell Squat (Dambıl Squat)

Ayaklarınız omuz genişliğinde açık, elinizde dambıllar yere paralel olarak tutun. Sırtınızı düz tutarak kalçanızı geriye doğru iterek çömelin. Dizleriniz 90 dereceye kadar bükülene kadar çömelme hareketini sürdürün. Ardından yavaşça başlangıç pozisyonuna geri dönün. Bu egzersiz bacak ve kalça kaslarını çalıştırır.

Dumbbell Bicep Curl (Dambıl Biceps Curl)

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açık tutun, dambılları her iki elinizde tutarak kollarınızı yere paralel olarak indirin. Dirseklerinizi sabit tutarak dambılları omuz seviyesine kadar yavaşça kaldırın. Üst konumda bir saniye bekleyin, ardından kontrollü bir şekilde başlangıç pozisyonuna geri dönün.

Bu egzersiz biceps kaslarını hedefler. Evde el halteriyle nasıl egzersiz yapılır sorusuna bu şekilde cevap verilebilir.

Dumbbell Shoulder Press (Dambıl Omuz Pressi

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açık tutun, her iki elinizde birer dambıl tutarak kollarınızı dirseklerinizden 90 derece açıyla bükün. Dambılları yukarı doğru iterek kollarınızı düzleştirin ve başınızın üzerine kaldırın. Dambılları yavaşça başlangıç pozisyonuna indirin. Bu egzersiz omuz kaslarını çalıştırır.

Dumbbell Bent Over Row (Dambıl Sırt Çeki)

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açık tutun, her iki elinizde birer dambıl tutarak belinizden hafifçe öne doğru eğilin. Dambılları yavaşça gövdenize çekin, sırtınızı düz tutarak dirseklerinizi geriye doğru hareket ettirin. Sırt kaslarınızı hedefleyen bu egzersizi yaparken nefes almayı unutmayın. Evde el halteriyle nasıl egzersiz yapılır sorusunun cevabını bu spor faaliyetlerinde bulabilirsiniz.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir