Sağlıklı Saçlar İçin Püf Noktalar
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Sağlıklı Saçlar İçin Püf Noktalar

0

Saçlarınız sağlıklı ve parlak mı yoksa parlak ve sağlıklı saçlar mı istiyorsunuz? O zaman doğru yere geldiniz. Güzel saçlarınızı ara sıra bir bakım uygulamasıyla nasıl şımartabileceğinizi veya normal saçlarınıza nasıl yeni bir parlaklık kazandırabileceğinizi anlatacağız. Sağlıklı saçlar için neler yapılabilir merak ediyor iseniz yazımızı okumaya devam ediniz.

Sağlıklı Saçlar İçin Püf Noktalar

Sağlıklı ve Güzel Saçlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kafa derisi: Sağlıklı saçlarda kafa derisi de genellikle nispeten dengelidir, ne çok fazla ne de çok az yağ üretir, genellikle kızarıklık göstermez ve neredeyse hiç kaşınmaz.

Saç yapısı: Sağlıklı saçlar gevşek bir şekilde dökülür, yumuşak bir his verir ve genellikle güzel bir parlaklığa sahiptir. Nedeni: Saç yapısı sağlamdır ve kütikül yakındır, bu da ışığın daha iyi yansıtıldığı anlamına gelir.

Doğanın yardımcısı Moringa: Tropikal ağacın yağı özellikle çeşitli amino asitler ve behenik asit açısından zengindir, bu da saçların daha iyi uzamasını ve daha fazla parlamasını sağlar.

Sağlıklı Ve Güzel Saçlar İçin Doğru Saç Bakımı

Yıkama ve Şampuan: Sağlıklı ve parlak saçlar bir şans eseridir. Ve bu şekilde kalması için saç yıkama mümkün olduğunca nazik olmalıdır. Günlük saç yıkama için veya özellikle ekstra parlaklık sağlayan şampuanlar idealdir. Hacim veren şampuanlar saç yüzeyini bir miktar pürüzlendirebilir ve yağlı saçlar için olan şampuanlar da sağlıklı saçları çok fazla kurutabilir. Yıkama işleminizi bitirmenin mükemmel yolu, saçı soğuk suyla kısa bir süre durulamaktır; bu da saça daha fazla parlaklık verir ve saç köklerini güçlendirir.

Saç Bakımı: Güzel saçlar bile arada bir biraz sağlığı hak eder. Bu yüzden arada bir saç bakımı yaptırarak kendinizi şımartın. Çok yoğun olması gerekmez. Nemlendirici bir bakım genellikle yeterlidir. Saçlarınız bunun için size teşekkür edecek.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir